В уряді спростили систему виплат родинам полонених, зниклих безвісти та загиблих військових

Дата: 31 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Уряд схвалив постанову, яка спрощує процес виплат сім’ям полонених, зниклих безвісти та загиблих військовослужбовців.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства оборони України.

Обмін полоненими. Архівне фото. Джерело: телеграм-канал Андрія Єрмака

Зазначається, що наразі Міноборони отримало спрощений доступ до деяких державних реєстрів і відтепер легше обмінюватиметься інформацією в електронних ресурсах.

“Наша чітка позиція: родичі загиблих, зниклих безвісти або полонених воїнів не мають витрачати час та зусилля на доведення очевидних для них речей. Якщо в держави є така інформація, це відбуватиметься автоматично після відповідної перевірки громадян. Взаємодія з державними реєстрами створює саме таку систему. Це значно спростить і прискорить процес виплат родинам”, – заявила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Такий підхід допоможе швидше знаходити членів сім’ї військових, які мають отримати виплати. Зміни також стосуються встановлення повного кола членів сім’ї загиблих, яким належить одноразова грошова допомога в розмірі 15 мільйонів гривень.  

Нагадаємо, з початку 2022 року Мінреінтеграції виплатило звільненим з полону (як цивільним, так і військовим), а також родинам військовополонених, цивільних заручників і політв’язнів одноразову й щорічну грошову допомогу на загальну суму в 422 мільйони гривень.

Як подати комісії заявку для отримання грошової компенсації, читайте в матеріалі “Грошова допомога родинам цивільних заручників та звільненим. Як її отримати?”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter