З початку року Мінреінтеграції виплатило 422 млн грн родинам полонених та звільненим з російського полону

Дата: 17 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

З початку року Мінреінтеграції виплатило звільненим з полону (як цивільним, так і військовим), а також родинам військовополонених, цивільних заручників і політв’язнів одноразову й щорічну грошову допомогу на загальну суму в 422 мільйони гривень.

Про це повідомили в Мінреінтеграції.

Фото: Мінреінтеграції
Як зазначили у відомстві, виплати здійснюються за результатами роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. На своїх засіданнях комісія розглядає надані їй документи й вносить дані до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Адміністратором цього реєстру є Національне інформаційне бюро.

У Мінреінтеграції зазначили, що з моменту свого створення комісія провела вже 8 засідань, в результаті яких встановила факт полону 4337 українців – 3574 військових та 763 цивільних. З них  1953 людини наразі звільнені з полону.

Як відомо, за даними Омбудсмана, зараз у російському полоні перебувають близько 25 тисяч цивільних заручників. За півтора року війни вдалося повернути додому 2576 громадян України, з яких 144 цивільних. Офіційної інформації про кількість українських військовополонених немає. 

Нагадаємо, комісію створили при Мінреінтеграції у грудні 2022 року на виконання Закону “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей”. До неї ввійшли 18 членів, з яких 5 були представниками ГО.

Як подати комісії заявку для отримання грошової компенсації, читайте в матеріалі “Грошова допомога родинам цивільних заручників та звільненим. Як її отримати?”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter