В Україну вдалося повернути семирічну дівчинку, яку за рішенням бельгійського суду відібрали в матері та влаштували в прийомну родину – Омбудсман
За сприяння Офісу Омбудсмана додому вдалося повернути семирічну українську дівчинку, яку торік бельгійський суд відібрав у матері та тимчасово влаштував у прийомну родину.
Про це повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Так, у лютому 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ, дитина разом з матірʼю поїхала до Бельгії. Через погіршення стану здоров’я жінка не могла належним чином доглядати за дитиною, тому за рішенням місцевого суду дитину тимчасово влаштували в прийомну сім’ю.
Батько, який перебував в Україні та не міг виїхати, почав діяти дистанційно. Він узяв участь у судовому процесі через свого бельгійського адвоката та звернувся до Офісу Омбудсмана.
Як пояснив Лубінець, в Офісі чоловік отримав усі необхідні рекомендації та алгоритм дій щодо повернення дитини. Після цього він намагався перетнути кордон та виїхати до доньки, маючи на руках усі документи, що підтверджують особливі підстави та рішення про влаштування дитини до тимчасової родини. Проте на кордоні його не пропустили.
Після отримання письмової відмови в перетині кордону він повторно звернувся до голови Державної прикордонної служби України з проханням розглянути можливість надати йому дозвіл на перетин кордону.
29 червня ювенальний суддя ухвалив рішення про повернення дитини батькові.
“Вони щасливі повернулися додому і разом відвідали Центр захисту прав дитини, розповіли про пережиті емоції та подякували за допомогу. Ну а ми раді бачити ще один успішний результат нашої роботи. Це ще раз підтверджує той факт, що ми боремось і будемо боротися за кожну українську дитину, за поновлення її прав, де б вона не була”, – наголосив Лубінець.
Нагадаємо, що Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини відомо про 240 випадків, коли соціальні служби європейських країн забирали дітей з сімей українських біженців. Такі випадки з українцями у європейських країнах трапляються “через відмінності у законодавстві”.
Родичі дітей, яких забрали європейські соцслужби, повинні обов’язково звернутися до консульського відділу і поінформувати їх. Також вони можуть звернутися безпосередньо до Офісу Омбудсмана.