В Україні запустили цикл освітніх програм з кібербезпеки: перша стосується сексуального насильства в інтернеті
Офіс генерального прокурора спільно з Міністерством цифрової трансформації та платформою “Дія.Освіта” розпочали серію освітніх програм, спрямованих на підвищення рівня кібербезпеки.
Про це повідомляє Офіс генпрокурора.
Так, ці програми будуть спрямовані на те, щоб навчити людей виявляти кіберзлочини та захищатися від них, а також правильно діяти у випадку, якщо вони постраждали від кіберзлочинів.
Перша з цих програм має назву “Сексуальне насильство в інтернеті: що це і як цьому протидіяти”. Цей посібник створений з урахуванням потреб батьків, опікунів, дітей та підлітків.
У цьому гайді наведені прості та зрозумілі рекомендації щодо того, як убезпечити своїх дітей під час користування інтернетом і створити для них безпечне середовище. Також там розглядаються різні види сексуального насильства в інтернеті, а ще надаються практичні поради щодо налаштування конфіденційності та безпеки пристроїв.
Крім того, у посібнику містяться конкретні вказівки на випадок, якщо дитина постраждала від кібернасильства, а також поради щодо того, як співпрацювати з правоохоронними органами у таких ситуаціях.
Цей гайд можна знайти на платформі “Дія.Освіта” за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні немає критичної ситуації щодо насильства у цифровому просторі, однак і повноцінні статистичні дані щодо масштабів проблеми насильства у цифровому просторі також відсутні.
Насильство, як каже аналітикиня Вікторія Агапова, у цифровому вимірі має дуже багато проявів: цькування, крадіжка інформації, крадіжка банківської інформації, видавання себе за іншу особу, створення фейкових акаунтів, переслідування, кіберсталкінг, поширення інтимних фото жертви, виробництво порно із застосуванням технологій deepfake, підбурювання до самогубства тощо.