В Україні у квітні зафіксували 24 випадки порушення свободи слова – ІМІ

Дата: 06 Травня 2021
A+ A- Підписатися

У квітні 2021 року в Україні зафіксували 24 випадки порушення свободи слова, 19 з них – це фізична агресія проти журналістів.

Такі дані наведено в щомісячному моніторингу “Барометр свободи слова” від Інституту масової інформації.

Джерело: pixabay.com

Усі порушення за цей період належать до категорії “перешкоджання законній професійній діяльності”. У порівнянні з березнем, коли було зафіксовано 10 порушень, їхня кількість зросла вдвічі. 

Журналістам у квітні перешкоджали представники місцевої та судової влади: вони не допускали ЗМІ на засідання сесій, виконкомів, судові слухання.

Так, у Запоріжжі 23 квітня не пропустили на сесію міськради редакторку сайту “Неначасі” Катерину Майбороду, журналістка написала заяву про перешкоджання її професійної діяльності.

На Чернігівщині кореспондентів телеканалу “Суспільне.Чернігів” 22 квітня не пустили до зали засідань Куликівської селищної ради на пленарне засідання, сказавши, що сесія нібито закрита. Журналісти також заявили правоохоронцям про перешкоджання.

Перешкоджали роботі журналістів приватні особи: 26 квітня невідомі не пропустили частину журналістів на захист кандидатської дисертації народного депутата Іллі Киви. Не потрапили на захист, зокрема, журналіст проєкту Bihus.Info Данило Мокрик, репортери 24 каналу, “Української правди” та 5 каналу. Їх не пропустили нібито через відсутність у списку акредитації.

Водночас ІМІ зафіксував по два випадки обмеження доступу до інформації, кіберзлочинів та пошкодження майна журналістів, а також по одному випадку побиття, погроз та юридичного тиску.

Загалом порушення у сфері свободи слова у квітні фіксувались у 12 регіонах країни. Найбільше їх було в Києві (сім), на Волині та Харківщині – по три випадки, по два – на Полтавщині й Рівненщині та по одному випадку – у Запоріжжі, на Кіровоградщині, Львівщині, Вінниччині, Черкащині, Чернігівщині та в Чернівцях.

Серед тих, хто найчастіше порушував права журналістів в Україні, – приватні особи, представники місцевої та судової влади.

Загалом у квітні утиску прав зазнали 12 журналісток та 10 журналістів.

Джерело: imi.org.ua

За перший квартал 2021 року ІМІ зафіксував в Україні 50 випадків порушень свободи слова, найбільше – у категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності”. 

Всього з початку року зафіксовано 74 випадки порушень свободи слова, 38 випадків перешкоджання журналістській діяльності, дев’ять обмежень доступу до інформації та вісім побиттів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter