В Україні створюють реєстр хімічних речовин: для чого він потрібен?

Дата: 21 Серпня 2024
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів затвердив порядок ведення Державного реєстру хімічних речовин.

Про це розповіли в уряді. 

Ілюстраційне зображення. Фото: atlanticcouncil.org

Порядок ведення переліку хімічних речовин подвійного використання розробили на виконання євроінтеграційного Закону “Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією”, ухваленого 2022 року. У переліку будуть речовини, які можна використати як у промислових, наукових та побутових цілях, так і для виготовлення зброї чи вибухових пристроїв.

Список формуватиме Міндовкілля, оприлюднюватиме його у формі відкритих даних, а на вже на основі цих даних створять перелік підприємств, де зберігають або використовують подібні речовини. 

“Перелік стане офіційною відкритою базою даних про хімічні речовини. Кожен зможе знайти в ньому інформацію не лише про виробників, імпортерів чи постачальників, а і про небезпечні властивості хімічної продукції, обсяги надання її на ринок, класифікацію за міжнародними стандартами, можливі ризики та заходи безпеки тощо”, – каже заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко.

Перелік публікуватимуть на платформі “ЕкоСистема“. 

Україна перебуває серед найбрудніших країн Європи та входить до десятка з найвищими показниками смертності від хвороб, які провокує забруднене довкілля. До початку повномасштабного вторгнення росіян понад чверть українців вважала проблему екології однією з найактуальніших загроз для країни. Частіше серед загроз згадували лише загрозу подальшого економічного занепаду (31%).

Нагадаємо, що торік Україна приєднається до Мінаматської конвенції про ртуть. Це означає, між іншим, поетапне скорочення виробництво деяких ртутьвмісних приладів, як-от термометрів та люмінесцентних ламп, а також регулювання використання ртуті. 

Експерти кажуть, що український уряд має надскладне завдання – імплементувати в законодавство дві сотні екологічних директив і регламентів ЄС. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter