В Україні проведуть інвентаризацію та створять мапу об’єктів, придатних для проживання ВПО

Дата: 10 Лютого 2024
A+ A- Підписатися
За майже два роки повномасштабної війни РФ в Україні менше одного відсотока від офіційно зареєстрованих ВПО отримали від держави тимчасове житло. Тому у Верховній Раді та уряді працюють над інвентаризацією та створенням мапи об’єктів, придатних для проживання внутрішніх переселенців.
 
Про це в інтерв’ю “Укрінформу” розповів заступник голови фракції “Слуга Народу”, член Комітету ВР з питань прав людини, співголова громадської організації “ВПО України” Максим Ткаченко.
 
Реконструйований гуртожиток на Київщині, де мешкатимуть внутрішні переселенці. Фото: Руслан Кравченко

“Поки що 46 тис. осіб, а це менш ніж один відсоток від офіційно зареєстрованих ВПО, отримали від держави тимчасове житло за майже два роки повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Хочу ще раз наголосити, що таких осіб менш ніж один відсоток”, – зазначив він. 

Ткаченко додав, що нардепи та урядовці працюють над розробкою Стратегії забезпечення житлом ВПО та створенням фондів тимчасового житла для внутрішніх переселенців. Крім того, посадовці планують долучитися до проведення системного аудиту та інвентаризувати усі потенційно придатні для проживання приміщення в Україні, а також залучати до цього міжнародних партнерів.

Політик пояснив, що як результат інвентаризації цих об’єктів буде створена мапа об’єктів, які придатні до заселення та проживання в них внутрішньо переміщених осіб.

“Першочергове завдання політиків, очільників урядових структур та державних компаній – провести інвентаризацію будівель, приміщень в усіх регіонах України, які підпадають під сферу їхньої відповідальності, і створити своєрідну мапу таких об’єктів. Одразу після завершення цього етапу займемося поселенням внутрішньо переміщених осіб у їхнє нове тимчасове житло, а також будемо ремонтувати та добудовувати інші групи об’єктів”, – зазначив народний депутат.

Ткаченко підкреслив, що наразі немає громад, “де б не було багато переселенців”, адже всюди, від маленької громади, села до великого міста чи обласного центру, живе значна кількість внутрішньо переміщених осіб, саме тому потрібно інвентаризувати об’єкти, в яких можуть жити переселенці, по всій Україні.

Нагадаємо, на початку поточного року на Київщині у селі Михайлівка-Рубежівка завершили реконструкцію старого гуртожитку для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Там будуть мешкати 19 родин, які втратили житло через російську агресію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter