В Україні працюють 11 центрів допомоги тим, хто постраждав від війни чи зазнав насильства

Дата: 05 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

В Україні діють 11 центрів допомоги врятованим, які безплатно та конфіденційно надають соціальну, психологічну та правову підтримку постраждалим від російської агресії.

Про це повідомила перша леді Олена Зеленська.

Джерело: ukraine.unfpa.org/uk/SRC

“Безумовно. Це один із принципів допомоги тим, хто постраждав від війни чи зазнав насильства. Бо ніхто не мусить надавати докази, щоб отримати підтримку, коли перебуває в найбільш вразливому стані”, акцентувала перша леді.

Таким правилом керуються в центрах допомоги врятованим, які створені, щоб допомагати долати травми війни.

Як зазначається, в цих установах постраждалі отримують комплексну підтримку з різних питань: дізнатися про тимчасовий прихисток і гуманітарну допомогу, отримати кваліфіковану психологічну або правову підтримку.

Торік я брала участь у відкритті центру допомоги врятованим у Києві. Тоді таких центрів в Україні було лише чотири, однак на сьогодні їх уже 11 у різних регіонах. Бо немає місця в нашій країні, у якому не було б людей, що зазнали насильства. І необов’язково фізичного. Коли через війну люди втрачають усе нажите, це насильство економічне. Коли вони змушені переїжджати й втрачають своє місце в житті, це насильство соціальне”, зазначила Зеленська.

Такі центри – це установи, створені з ініціативи Офісу віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і місцевих органів влади. Адреси й контактні телефони центрів можна дізнатися на сайті UNFPA.

На думку першої леді, важливо також, що допомога надається безплатно і конфіденційно. Наприклад, коли фахівці центрів працюють із постраждалими від сексуального насильства, адже далеко не всі згодні говорити про нього відверто. За оцінками ООН, постраждалих від сексуального насильства під час війни в 10–20 разів більше, ніж за офіційними даними.

Олена Зеленська переконана, що жодне насильство не має залишитися поза увагою. І ніхто з постраждалих не повинен опинитися з його наслідками наодинці.

Нагадаємо, у березні поточного року на Харківщині почала діяти регіональна психологічна служба. Її фахівці – мобільні групи психологів та спеціалістів психосоціального супроводу, які допомагають людям, що пережили російську окупацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter