В Україні почали розробляти новий національний план дій “Жінки, мир, безпека” до 2030 року
В Україні почали розробляти новий національний план “Жінки, мир, безпека” до 2030 року. Серед стратегічних цілей, які планують у ньому закласти, – посилення захисту постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства соціальної політики та на офіційній сторінці ООН “Жінки в Україні”.

Днями у Києві відбулася стратегічна сесія з розробки Національного плану дій “Жінки, мир, безпека” до 2030 року на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325. Метою було визначити ключові напрями та завдання майбутнього плану та визначити індикатори, за якими можна буде оцінювати його реалізацію.
До обговорення долучилися представники державних інституцій, громадянського суспільства, міжнародних організацій та експертної спільноти у сфері гендерної рівності, безпеки та постконфліктного відновлення.
Серед запропонованих стратегічних цілей нового національного плану дій:
- забезпечити рівноправну участь жінок і чоловіків у прийнятті рішень, що стосуються питань безпеки та післявоєнного відновлення;
- створити гендерно відповідальні системи ідентифікації та реагування на безпекові виклики;
- впровадити комплексний підхід до постконфліктного відновлення з урахуванням принципу рівних прав і можливостей;
- посилити захист постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Національний план дій – це ключовий документ державної політики, спрямований на інтеграцію гендерних підходів у сферу безпеки, оборони та постконфліктного відновлення. Попередній план завершиться у 2025 році.
Враховувати питання рівності між чоловіками і жінками при розробці та впровадженні законів, постанов, політики і заходів – одне із зобов’язань України на шляху вступу до ЄС.
Раніше ZMINA писала, що в Україні презентували Індекс гендерної рівності за європейськими стандартами. Такий інструмент може сприяти реформам та інтеграції України в ЄС. Україна за загальним балом – на 20-му місці серед рейтингу 27 країн ЄС.
Також ZMINA повідомляла, що Україна отримає від Євросоюзу та кількох країн ЄС 62 млн євро на посилення місцевого самоврядування, розвиток та підготовку громад до євроінтеграції. Під час відбудови особливу увагу приділятимуть гендерній рівності.