В Україні налічують майже 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб – Верещук

Дата: 12 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

В Україні після 24 лютого 2022 року 3,6 мільйона громадян стали переселенцями. Всього в державі налічується 4,9 мільйона внутрішньо переміщених осіб.

Про це Ірина Верещук, віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, поінформувала в ефірі телемарафону.

Ілюстративне фото. Джерело: Getty Images

“У нас 4,9 мільйона внутрішньо переміщених осіб у цілому, з них 2,6 мільйона щомісячно отримують виплати. 3,6 мільйона осіб – це ті, хто стали ВПО після 24 лютого”, – повідомила вона.

Майже половина ВПО, за словами Верещук, не отримують передбачених державою виплат, тому що не зверталися по них.

Як вона пояснила, за даними Мінсоцполітики, 158 тисяч осіб втратили право на виплати від держави.

Левова частка цих людей, це ті громадяни України, які виїхали за кордон, живуть там постійно й отримують виплати від держав, де вони проживають“, – зазначила віцепрем’єрка. 

Урядовиця зауважила, що на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 надходять дзвінки громадян, які повідомляють про випадки, коли виплати від держави припиняються без законних підстав.Часто у важке становище потрапляють матері з дітьми, особливо, якщо дитина маленька і її немає з ким залишити.

“Ми беремо такі кейси до розгляду і допомагаємо людям повернути виплати. Коли ми кажемо про ті виплати, які держава припинила, то КМУ було прийнято консолідоване рішення — якщо люди отримували виплати як ВПО і перебували за кордоном до вступу в дію цієї постанови, вони не будуть повертати виплати. Такі були правила тоді. І навіть якщо вони виїхали за кордон і отримували ці кошти, вони нічого державі не винні. Навіть якщо люди повернулися до своїх домівок і за визначенням не є ВПО, вони теж не повертатимуть кошти“, – зазначила Верещук.

Вона розповіла, що наразі немає точних даних, скільки українців повернулися до своїх домівок з закордону чи з інших регіонів України. Зокрема, відомо про 25 тисяч осіб на Харківщині, які повернулися, і водночас відомо про десятки тисяч людей, які виїхали звідти, приміром, мешканці Куп’янської, Вовчанської громад, де вже вдруге оголосили евакуацію.

Останнім часом кількість ВПО значно не збільшується: люди повертаються до домівок попри евакуації. Ми дивилися серпень, вересень, жовтень, листопад – приріст плюс–мінус 10 тисяч. Це для держави невелика кількість, – додала Верещук.

Вона підкреслила, що поки триває війна, держава не буде обмежувати термін чинності статусу ВПО.

Нагадаємо, українці, які тимчасово перебували за кордоном і вирішили повернутися додому, можуть розраховувати на виплати для ВПО від держави.

Раніше ZMINA повідомляла, що наприкінці серпня поточного року Верещук заявляла, що результати проведеної верифікації внутрішньо переміщених осіб показали, що майже 180 тисяч громадян помилково отримують виплати як внутрішньо переміщені особи. Частина з них перебуває за кордоном, а деякі зазначаються у реєстрах як померлі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter