В Україні налічується 3 мільйони людей з інвалідністю – Мінсоцполітики

Дата: 20 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Наразі в Україні налічується 3 мільйони людей з інвалідністю. За півтора року повномасштабної війни їхня кількість збільшилася приблизно на 300 тисяч.

Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

Фото: Pixabay

“В Україні є 3 мільйони людей з інвалідністю. Було 2,7 мільйона. За півтора року ми бачимо приріст приблизно в 300 тисяч”, – наголосила Жолнович.

За її словами, Україна потребує дедалі більше фахівців з реабілітації, більше різних центрів і відділень, які б допомагали українцям відновлювати свою функціональність, оскільки кількість людей, що отримують травми, зростає.

Міністерка підкреслила, що, з огляду на те що Україна сьогодні витрачає кошти безпосередньо на оборону, коштів на соціальні видатки та ремонти реабілітаційних центрів, по суті, не залишається.

Раніше ZMINA писала, що в Лютежі Київської області відновив роботу Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю, який пошкодили під час бойових дій у 2022 році. Там відновили головний корпус, де був пошкоджений дах та знищена одна зі стін. У кількох корпусах замінили вікна, провели поточні ремонти внутрішніх приміщень. 

У закладі реабілітацію можуть одночасно проходити 136 людей. На базі центру працюють терапевти, ортопеди, невропатологи, психотерапевти, психологи, фізіотерапевти та педіатри.

Нагадаємо, що в жовтні на платформі кар’єрного розвитку Career Hub стартує безоплатний освітній онлайн-курс “Фриланс для молоді з інвалідністю”, створений у межах програми USAID “Мріємо та діємо”. Цей курс повторюється втретє. 52 учасники попереднього набору вже надають послуги на фрилансі.

Читайте також: Розумне пристосування, мотивація роботодавців та грантові програми: як здійснюють трудову інтеграцію людей з інвалідністю в Україні

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter