В Україні хочуть створити центр розслідування справ про сексуальне насильство над дітьми

Дата: 03 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

На території державної резиденції “Конча-Заспа” планують створити пілотний Центр дитячого правосуддя щодо розслідування справ про сексуальне насильство над дітьми. За даними Офісу президента, це буде перший такий центр у межах пілотного проєкту, досвід якого потім поширять по всій Україні. 

Про це повідомили в Офісі президента України.

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба

Очікується, що створення такого Центру дозволить підвищити якість збору доказів та мінімізувати травматизацію дітей. Через Центр у резиденції “Конча-Заспа” будуть проходити всі справи в місті Києві та Київській області, які стосуються злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей. Всього в Україні, з урахуванням кількості населення та досвіду США та країн Європи, потрібно відкрити близько 100 таких центрів дитячого правосуддя.

 “Свого часу США та європейські країни ухвалили рішення змінити підхід до розслідування злочинів проти статевої недоторканості дитини, створюючи максимально дружні стосовно постраждалих дітей центри дитячого правосуддя. Мета цих центрів – єдиний раз, у єдиному місці здійснити збір доказів у справі, а також допомогти дитині та її сім’ї отримати всі необхідні послуги”, – зазначив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

За даними Офісу дитячого омбудсмена, кожна п’ята дитина в Україні стає жертвою різних форм сексуального насильства, і в більшості випадків кримінальні справи щодо злочинців не відкриваються або не завершуються обвинувальним вироком. При цьому діти отримують додаткові психологічні травми, адже їх неодноразово допитують, а ці процеси можуть тривати роками.

Нагадаємо, що у 2020 році правоохоронці зареєстрували 24 злочини сексуального характеру щодо дітей. В Офісі генпрокурора також навели статистику щодо злочинів сексуального характеру за 2019 рік. У 2019 році зареєстрували понад 550 кримінальних правопорушень проти статевої свободи та недоторканості дітей. Водночас кількість потерпілих неповнолітніх лише від зґвалтувань сягнула 148 осіб, що більш ніж удвічі  перевищує показник 2018 року, зауважили в офісі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: