В РФ відкрили судову справу проти викраденої 14-річної українки, щоб не дозволити дитині повернутися додому

Дата: 30 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Росіяни викрали з тимчасово окупованої території 14-річну українську дівчинку та утримують її в заручниках у Бєлгороді. Вони відкрили проти неповнолітньої кримінальне провадження і не збираються її повертати  в Україну до так званого судового розгляду справи.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів Омбудсман Дмитро Лубінець.

Дмитро Лубінець. Фото: “Українська правда”
Уповноважений Верховної Ради України із прав людини розповів, що 28 квітня в Раді безпеки ООН з боку України виступали чотири представники, одним із яких була мама 14-річної дівчинки, котру викрали росіяни.

“Напевно, найбільш емоційним був виступ якраз цієї мами. Ми показали фотографію цієї дівчинки, їй 14 років. Абсолютно свідомо росіяни її забрали, свідомо її тримають в полоні. Бо коли ми почали займатися поверненням цієї дівчинки додому, то Росія нібито відкрила кримінальне провадження проти цієї дівчинки, якій 14 років. Її почали оглядати медики без жодного дозволу на те батьків, не допускають до неї інших українських дітей. Її тримають фактично в заручниках”, – сказав Лубінець.

За словами Омбудсмана, РФ на запит України щодо повернення дівчинки відповіла, що “поки відбувається судовий розгляд”, цю дитину не повернуть в Україну.

Раніше спроби вивезти дитину з Росії виявилися безрезультатними – через блокування російської сторони. Мама дівчинки зауважила, що самостійно забрати доньку з території РФ неможливо. Адже гарантії на повернення ніхто не дає.

Лубінець переконаний, що країна-агресор не хоче повертати українських дітей.

Тільки вдумайтесь у цей цинізм: мама в Україні, вона розшукує свою дитину, і знаючи це, росіяни вигадують якусь судову справу, тільки задля того, щоб не віддати українську дівчинку“, – додав Омбудсман.

За його оцінкою, РФ робить це, щоб повернення дітей в Україну не стало публічним прикладом.

Лубінець наголосив, що “глибокого занепокоєння” ООН цього разу недостатньо. Він висунув вимогу створити дієвий механізм для повернення додому депортованих Росією дітей. До прикладу, спеціальну місію, яка б поїхала і забрала українських дітей з території країни-агресора.

Нагадаємо, 27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Російської Федерації.

За офіційними даними української влади, за рік війни Росія депортувала з України понад 19 тисяч дітей. З них 4390 вихованців спеціальних дитячих закладів – дітей-сиріт, напівсиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. За даними з відкритих джерел у РФ, росіяни вивезли 744 тисячі дітей. У Європарламенті вважають, що з 2014 року росіяни депортували до 300 тисяч українських дітей.

Деякі з тих, кого вдалося повернути до України, розповідають про знущання та погрози відправити до божевільні, про жахливі умови перебування в так званих “таборах”, про ідеологічне перевиховання та про те, що адміністрація та вихователі ставляться до них, як до тварин.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter