В окупованому Старобільську росіяни виселяють місцевих жителів з власних помешкань за відмову від паспорта РФ
У тимчасово окупованому місті Старобільськ на Луганщині українських громадян виселяють із власних помешкань і відправляють до фільтраційних пунктів за відмову від російського паспорта.
Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
“Українських громадян, які відмовились від отримання російського паспорта, окупанти у місті Старобільськ (Луганської області – ред.) примусово виселяють із власних осель“, – йдеться в повідомленні.
Як інформують у Генштабі ЗСУ, росіяни приходять у помешкання місцевих жителів з вимогою отримати російський паспорт не більше двох разів. З відмови, на третій раз людей і їхні речі силоміць викидають на вулицю.
Загарбників не зупиняє те, що у помешканні можуть проживати неповнолітні діти.
“Після виселення такі громадяни потрапляють до фільтраційних пунктів, а їх житло віддають військовослужбовцям російської окупаційної армії під заселення“, – пишуть у Генштабі.
Нагадаємо, на початку березня поточного року у Старобільську окупанти шукали покинуті будинки, щоб заселяти туди російських військових.
У Старобільську, як й на інших окупованих територіях, росіяни проводять рейди, вишукуючи активістів. Очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай, переказуючи слова людей, що повернулись з катівень у Старобільському районі, казав раніше, що навіть “у фільмах ті не бачили таких звірств”.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.