В окупованому Криму “поліцейські” знову обшукали домашній музей Ільвера Аметова

Дата: 27 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

22 лютого 2024 року незаконні “поліцейські” та люди в цивільній формі обшукали домашній музей голови Судакського регіонального Меджлісу Ільвера Аметова.

Про це він повідомив громадському об’єднанню “Кримська солідарність”.

Ільвер Аметов

Ільвер Аметов колекціонує старовинні експонати зброї понад 20 років. Увечері минулого четверга йому зателефонували й попросили під’їхати до будинку, де розташований домашній музей.

На місці на нього чекали “поліцейські” та люди в цивільному одязі. Вони показали папери про те, що проводитимуть обстеження. Як заявили силовики, вони шукали “незаконні предмети”.

Обшук тривав близько п’яти годин, після чого вони забрали кілька залізних предметів на експертизу.

“У мене тут є “лимонки” [ручна протипіхотна граната], патрони, але вони всі порожні. Я їх давно спустошив”, – розповів Ільвер Аметов.

Сам Аметов вважає, що його переслідують за громадську діяльність та за статус голови регіонального Меджлісу.

“Я ні від чого відмовлятися не буду. Народ мене обрав. Якщо народ скаже, що я не потрібний, я того ж дня піду”, – прокоментував Ільвер Аметов.

Це не перший обшук в Аметова. У травні 2017 року силовики прийшли до нього додому через підозру в підриві електроопор у Херсоні. У вересні 2019 року, також під час обшуку особистого музею, силовики вилучили старовинні рушниці та посвідчення члена Меджлісу кримськотатарського народу.

У серпні 2020 року незаконний “Судакський міський суд” визнав Ільвера Аметова винним у незаконному зберіганні зброї. Його засудили до восьми місяців обмеження волі.

У лютому 2022 року незаконний “Верховний суд Республіки Крим” скасував рішення першої інстанції та надіслав справу на новий розгляд. У червні 2022 року так званий “Судакський міський суд” вирішив припинити судовий розгляд.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter