В окупованому Донецьку засудили десятьох азовців

Дата: 18 Березня 2024
A+ A- Підписатися

У підконтрольному Росії Донецьку ухвалили незаконні обвинувачувальні вироки десятьом військовим бригад Нацгвардії “Азов”. Сторона обвинувачення стверджувала, що на початку повномасштабного вторгнення Росії підсудні буцімто обстрілювали житлові будинки та цивільну інфраструктуру неподалік Маріуполя. 

Їх звинуватили у воєнних злочинах проти цивільного населення Донеччини та призначили по 26 та 27 років ув’язнення в колонії суворого режиму. 

Про це повідомляє слідчий комітет Росії.

Ліворуч – Леонід Глущенко, праворуч – Вадим Цолан. Скриншот з відео слідчого комітету РФ

Ставленики РФ у Донецькій області оголосили вирок Леоніду Глущенкові, Олегу Пономаренку, Євгену Горяйнову, Костянтину Олейнику, Вадиму Цолану, Сергію Щепківу, Миколі Щербатову, Яну Сергієнку, Іллі Вороновичу та Артему Філіну. 

Так зване розслідування вів слідчий комітет РФ. За версією відомства, з 25 лютого до 19 березня 2022 року обвинувачувані служили в мінометній батареї. Вони нібито обстрілювали селища Старий Крим та Лебединське, що неподалік Маріуполя, з гаубиці калібру 122 мм уламково-фугасними снарядами.

За версією сторони обвинувачення, ніхто з місцевих мешканців унаслідок обстрілів не постраждав. Проте нібито було пошкоджено п’ять житлових будинків із загальною сумою шкоди в 3 млн російських рублів.

У вироку окупаційні сили, як зазвичай, змішали звинувачення у воєнних злочинах та в загальнокримінальних. Так, азовців звинуватили у використанні заборонених методів війни, а також груповому замаху на вбивство та пошкодження чужого майна.

Українських військових засудили до 26 та 27 років ув’язнення в колонії суворого режиму. 

Нагадаємо, такі судові процеси над українськими військовополоненими є незаконними. Ба більше, подібна процедура може бути воєнним злочином, адже військовополонені – це окрема група, яку захищають Женевські конвенції. 

Так, на початку лютого в Донецьку засудили 33 оборонців Маріуполя. Їм також закидали воєнні злочини, а також пошкодження майна та замахи на вбивства. Радниця з прав людини Центру прав людини ZMINA Наталія Охотнікова наголошує, що змішування різних типів злочинів в одному вироку підкреслює цинізм та формальність подібних “судів”. Крім того, це вчергове доводить, що судова гілка влади РФ тотально підконтрольна уряду країни та існує тільки для того, щоб видавати затверджені зверху рішення. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter