В одній зі шкіл Фінляндії учень влаштував стрілянину, бажаючи помститися за булінг

Дата: 03 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

2 квітня, у вівторок, у школі “Віертола” 12-річний учень влаштував стрілянину. Внаслідок цього загинув один хлопець, ще поранення дістали двоє дівчат. Правоохоронці зʼясували, що причиною стрілянини стала помста за булінг.

Про це заявили у фінській поліції.

Фото: Silja Viitala / Yle

Так, під час допиту хлопець, який вчинив стрілянину в школі “Вієртола”, зізнався, що там з нього знущалися.

До цього навчального закладу він перейшов на початку року. Інформацію про цькування підлітка також підтвердило попереднє розслідування поліції.

Крім того, правоохоронці встановили, що після того, як підліток вибіг із закладу, де почав стрілянину, він також став погрожувати зброєю учням, які йшли до іншої школи. Цей інцидент поліція розслідує як неправомірну погрозу.

Внаслідок стрілянини загинув один хлопець. Ще дві дівчини зазнали серйозних поранень і перебувають у лікарні. 

Поліція затримала підозрюваного на півночі Гельсінкі в результаті поліцейської погоні. Хлопець ішов пішки та мав із собою вогнепальну зброю. Зараз він перебуває під вартою.

Школа “Віертола” є початковою школою для приблизно 800 учнів і пропонує основну освіту для учнів з 1 по 9 клас. У навчальному закладі працює близько 90 осіб.

Нагадаємо, що в Україні протидіють цькуванням у закладах освіти. Зокрема, 2019 року в українському законодавстві з’явилося поняття “булінг” і почали діяти положення так званого антибулінгового закону. Зокрема, за цькування неповнолітнього можна отримати штраф або покарання у вигляді громадських робіт від 20 до 40 годин.

Приховування випадків булінгу з боку педагогів призводить до накладення штрафу в розмірі від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Керівники освітніх закладів також зобов’язані затверджувати плани заходів щодо протидії булінгу, а класні керівники та профільні вчителі – проводити навчальні бесіди з підлітками для запобігання виникненню булінгу.

У грудні 2021 року троє освітян отримали догани й одного було звільнено через інцидент із можливим розстрілом в одному з коледжів у Черкасах, де викладачі не запобігли булінгу студента, який придбав зброю для помсти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter