У Маріуполі окупанти вербують містян на роботу в концентраційних фільтраційних таборах

Дата: 07 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Російські окупанти в Маріуполі вербують мешканців захопленого міста до роботи в колишніх місцях покарань, де облаштовано катівні.

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Фото: Петро Андрющенко

“Абоненти окупаційного мобільного оператора “Фенікс” у Маріуполі останніми днями отримають таку розсилку від так званого “Мін’юсту ДНР”. Окупанти вербують робітників у концентраційні фільтраційні табори. Росіяни та їх сателіти вже навіть не приховують ані адреси, ані наявність катівень для українців”, – пише він.

За словами Андрющенка, нестача кадрів пов’язана з розконсервацією колишніх місць відбування покарань. Наповнення їх відбувається насамперед через посилені фільтраційні заходи.

Нагадаємо, що зараз у Маріуполі залишилося понад 100 тисяч мешканців. Живуть вони без централізованого водопостачання та каналізації, харчів та медикаментів, поряд з масовими похованнями загиблих унаслідок російських обстрілів.

Як ZMINA повідомляла раніше, у “фільтраційних таборах” російських окупантів перебуває майже 30 тисяч маріупольців, переважно чоловіків. Повний список фільтраційних пунктів у Донецькій області опублікував радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Відомо й про щонайменше один “фільтраційний центр” у самому Маріуполі.

Також про дві фільтраційні тюрми в селищі Оленівка на базі Єнакіївської колонії суворого режиму №52, де утримуються колишні правоохоронці, проукраїнські активісти та журналісти, та на базі колишньої Волноваської виправної колонії № 120”

Коаліція “Україна. 5 ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті  на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter