В Ірані стратили 23-річну жінку, яка вбила чоловіка під час самооборони
В Ірані стратили 23-річну Марзіє Нієрі, яку засудили до смертної кари за звинуваченням у вбивстві. Жінка стверджувала, що діяла в межах самооборони, коли чоловік намагався напасти на неї та вчинити сексуальне насильство.
Про це пише Euronews.
Марзіє Нієрі. Джерело: x.com/DavidAltonHLМарзіє Нієрі стратили на світанку 8 серпня у Центральній в’язниці Казвіна.
За даними організації Iran Human Rights, у 17 років жінку видали заміж під тиском родини. Інцидент, за який її засудили, стався у жовтні 2021 року, коли Нієрі було 18 років.
У суді вона розповіла, що один із ділових партнерів її чоловіка був напідпитку та намагався на неї напасти. Жінка взяла кухонний ніж і поранила чоловіка, захищаючись. Під час сутички загинув також її чоловік.
Через чотири дні після інциденту Нієрі сама прийшла до поліції. Перед цим вона перебувала у будинку свого брата.
Суд не прийняв версію жінки про самооборону та призначив їй смертну кару.
Після страти Нієрі кількість жінок, страчених в Ірані від початку 2026 року, зросла щонайменше до 14.
Нагадаємо, що в Ірані за останні сім місяців виконали щонайменше 444 смертні вироки. Лише у липні правозахисники зафіксували щонайменше 71 випадок страти.