У Британії автомобіль на смерть збив біженку з Харкова

Дата: 05 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

У Великій Британії після наїзду автомобіля загинула 40-річна харківʼянка Тетяна Мартинова, яка приїхала до уельського міста Свонсі як біженка в липні 2022 року.

Про це повідомляє ВВС.

Тетяна Мартинова. Фото: ВВС

Так, українка, на імʼя Тетяна Мартинова, яка разом зі своїм 13-річним сином Іллею виїхала з України, рятуючись від повномасштабного російського вторгнення, загинула після того, як її збила машина.

Поліція Південного Уельсу повідомила, що в середу на жінку наїхав автомобіль Chevrolet Captiva, коли та йшла вулицею.

Люди, які прихистили Тетяну, кажуть, що жінка “віддано і старанно турбувалася про свого сина Іллю”. Вони зазначили, що британські знайомі називали жінку Танею та вважали її “разючою, багатомовною, розумною, енергійною, працьовитою”.

Жінку також описують як “непохитну опору української громади у Свонсі, чия тепла і приємна особистість пронизувала кожне зібрання”.

“Її численні друзі та колеги по роботі спустошені її раптовою смертю. Наші думки й молитви з Іллею тут, в Уельсі, і з родиною Тані в Україні. Таня стала нам обом як дочка. Ми оплачуємо чудову молоду жінку. Україна втратила одну з найкращих”, – розповіли люди, у яких жила Тетяна. Їхніх імен не наводять. 

Нагадаємо, що 2022 року британські родини прийняли у своїх будинках 118 тисяч українців, проте знайти постійний дім біженцям стає дедалі складніше. 

У лютому 2023 року влада Великої Британії заявила, що українські біженці мають право перебувати в країні три роки, маючи доступ до пільг та соціальних послуг. Однак потім вони мають повернутися до України, щоб відбудовувати її після війни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter