В Африці після традиційного ритуалу жіночого обрізання померли три дівчини

Дата: 02 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Поліція країни Сьєрра-Леоне, що у Західній Африці, розслідує смерть трьох дівчат, які померли під час ритуалів жіночого обрізання. Місцева поліція проводить розслідування.

Про це пише Guardian.

Фото: Pinterest

Так, 12-річна Адамсай Сесай, 13-річна Саламата Джаллох та 17-річна Кадиата Бангура померли під час обрізання. Ця процедура передбачає часткове або повне видалення зовнішніх жіночих статевих органів і вважається порушенням прав жінок і дівчат.

Виконавча секретарка Форуму проти шкідливих практик (FAHP) Аміната Корома повідомила, що батьки дівчат і ті, хто проводили обрізання, перебувають під вартою. Ця організація працює над припиненням жіночих обрізань у Сьєрра-Леоне.

У 2012 році ООН прийняла резолюцію про заборону жіночого обрізання, але воно все ще практикується у близько 30 країнах.

Наступного місяця ЮНІСЕФ оприлюднить нові дані про його поширеність у всьому світі, але поточні оцінки показують, що принаймні 200 мільйонів жінок і дівчат були піддані жіночому обрізанню.

Попри заклики активістів і правозахисників криміналізувати цю практику, вона залишається законною в Сьєрра-Леоне. Національне опитування у 2019 році показало, що 83% жінок піддавалися обрізанню, що трохи менше, якщо порівнювати з 90% у 2013 році.

Раніше ZMINA писала, що у Великій Британії судять жінку, яка 17 років тому відвезла свою трирічну доньку до Кенії, щоб зробити їй жіноче обрізання. 39-річна Аміна Нур є першою в країні не британською жінкою, яку судять за сприяння в каліченні жіночих геніталій іншій особі. Також вона є другою людиною, яку притягнуть до кримінальної відповідальності згідно з законом про каліцтво жіночих статевих органів, від 2003 року.

Жінка народилася в Сомалі, але має британське громадянство. У 2006 році вона відвезла свою доньку до приватного будинку в Кенії для проведення процедури жіночого обрізання.

Нур розповіла, що сама пережила цю процедуру в дитинстві. Зараз її доньці 21 рік. У 2015 році дівчинка зізналася шкільній вчительці, що їй зробили обрізання. Після цього вчителька повідомила про це в поліцію. У 2019 році під час обстеження у лікарні Університетського коледжу медики встановили, що клітор дівчини повністю видалили.

На суді Аміна Нур стверджувала, що вона відвезла доньку на процедуру через культурний тиск, оскільки боялася, що громада “відречеться від неї й прокляне”

Нагадаємо, що внаслідок операції з жіночого обрізання у щонайменше п’яти країнах Африки, де це дозволено, щорічно помирають понад 44 тисячі жінок та дівчат.

Дослідники вивчали питання в Беніні, Буркіна-Фасо, Камеруні, Чаді, Кот-д’Івуарі, Єгипті, Ефіопії, Гвінеї, Кенії, Малі, Нігері, Нігерії, Сенегалі, Сьєрра-Леоне і Танзанії. Обрізання є основною причиною смерті жінок, а на наступному місці – кишкові інфекції, які виникають внаслідок споживання зараженої їжі чи води. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter