В Афганістані жінки вийшли на акцію протесту щодо захисту своїх прав

Дата: 03 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

В афганському місті Герат 2 вересня близько трьох десятків жінок вийшли на акцію протесту, вимагаючи від нового керівництва “Талібану” збереження прав жінок, наданих їм після повалення режиму угруповання 20 років тому.

Про це пише “Радіо Свобода” з посиланням на відео в соцмережах.

Фото: Reuters

Під час акції жінки скандували: “Освіта, безпека і робота – це наші фундаментальні права”.

Організаторка заходу Фріба Кабрзані заявила, що афганські жінки повинні мати можливість долучитися до формування нового уряду, зокрема кабінету міністрів та ради старійшин, оскільки вони пішли на чимало жертв протягом останніх двох десятиліть, щоб досягнути того, що мають зараз.

“Ми хочемо, щоб світ почув нас, ми хочемо збереження своїх прав”, – сказала активістка.

Вона також розповіла, що деяким жінкам долучитися до акції через страх за їхню безпеку не дозволили родичі.

Ще одна організаторка мітингу Басіра Тагері в коментарі агентству AFP сказала, що представники “Талібану” мають консультуватися з жінками щодо важливих рішень. 

Протестувальниця Мар’ям Ебрам розповіла, що таліби “знову б’ють жінок”. Вона наголосила, що група, яку вона представляє, планує й надалі вимагати дотримання їхніх прав.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що таліби закликали афганок не виходити з дому, бо бойовики “не навчені того, як спілкуватися з жінками”.

Нагадаємо, що після захоплення влади в країні таліби обіцяли поважати права жінок та свободу медіа. Однак заяви бойовиків суперечили новинам з різних частин Афганістану. Спочатку, наприклад, вони попросили “залишатися вдома” журналісток, а згодом просто перестали пускати їх на роботу. Також медіа повідомляли про щонайменше одну вбиту талібами через невдягнену хустку жінку в провінції Тахар, що на північному сході Афганістану. 

З 1996 до 2001 року, коли “Талібан” контролював владу в Афганістані, жінкам забороняли працювати, а дівчатам – вчитися після настання восьми років. Не могли жінки й вийти на вулицю без супроводу чоловіка та носити одяг, який не покривав ніг, голови та рук. Порушниць правил бойовики страчували, а деяких привселюдно били.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: