Усі переговорні кластери щодо вступу України до ЄС можуть відкрити до кінця року – єврокомісарка Марта Кос
До кінця 2025 року Євросоюз може відкрити всі переговорні кластери щодо вступу України. Скринінги відповідності українського законодавства праву ЄС майже завершені.
Про це сказала єврокомісарка з питань розширення Марта Кос на пресконференції за підсумками 10-го засідання Ради асоціації Україна – Європейський Союз.

“Ми маємо чітку перспективу. Я думаю, що ми зможемо до кінця 2025 року відкрити всі кластерні переговори. І це не бюрократичний проєкт, це національна трансформація”, – зазначила єврокомісарка.
Вона додала, що членство України в ЄС – це не лише єдиний ринок, а й гарантія безпеки, а також – шлях до демократії, верховенства права і високих стандартів.
“Європа не лише підтримує Україну, у нас є спільне майбутнє. І коли ми інвестуємо у стійкість України, ми інвестуємо у свою власну безпеку. Коли ми відбудовуватимемо Україну, ми будемо відбудовувати весь континент”, – сказала Кос.
Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав розбиті на 35 розділів. 33 з них об’єднані в шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово. Кластер “Основи процесу вступу до ЄС” відкривається першим і закривається останнім. Розділи 34 (“Інституції”) та 35 (“Інші питання”) розглядатимуться окремо. Щодо кожного з цих розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України та Євросоюзу.
Раніше ZMINA писала, що за словами віцепрем’єрки з питань євроінтеграції Ольги Стефанішиної, Україна повністю готова до відкриття першого кластера переговорів про вступ до ЄС. Зокрема, в уряді готові презентувати державам — членам Євросоюзу дорожні карти трансформації.
В уряді розраховують відкрити перший кластер переговорів з ЄС у квітні, ще два кластери – у червні. Крім того, на меті відкрити переговори стосовно ще трьох кластерів під час данського головування в ЄС.
Нагадаємо, що Угорщина використала принцип одностайності рішень щодо розширення ЄС, щоб заблокувати подальше просування України на шляху до вступу. За інформацією європейських медіа, Угорщина вимагала, щоб Україна, крім дорожніх карт, також представила план захисту національних меншин.