Урядова уповноважена з питань гендерної політики назвала штрафи за домашнє насильство неефективними
Урядова уповноважена з питань гендерної політики розкритикувала чинну в Україні практику покарання за домашнє насильство штрафом.
Слова Катерини Левченко цитують у Медіацентрі Україна.
Про проблему, коли виплата штрафу кривдником фактично б’є по бюджету родини, а отже й постраждалої, говорять не вперше, а у 2021 році до профільного закону навіть внесли зміни, щоб гроші кривдників, зароблені на суспільно корисних роботах, спрямовували прямо потерпілим.
Втім, судячи зі слів Левченко, досі штрафи є популярним видом покарання за домашнє насильство.
“Штрафи б’ють, перш за все, по родині, громадські роботи фактично не застосовуються. Найбільша проблема, на мою думку, — це робота з кривдниками. Моя позиція така, що «корекційні програми», призначені судом, мають бути одним із видів стягнень. Людина їх має проходити для того, щоб не повторювати таку поведінку. Ми ставимо перед собою ціль не лише зупинити насильство, але й зробити все, щоб воно не повторювалося. Наразі ми маємо чимало рецидивів”, – каже вона.
Левченко наголосила, що українці не повинні “пояснювати або виправдовувати насильство”.
“Особливо, коли ми бачимо страшенне насильство Росії щодо України, українських громадян і сексуальне насильство як зброя війни використовується ними. То, відмовляючись від такого імперського мислення, в якому людина – це ніщо, і до якої можна застосовувати будь-яке насильство, якраз маємо вчитись ненасильницьким формам поведінки”, – вважає урядова уповноважена з питань гендерної політики.
Нагадаємо, що з початку року тільки на Донеччині до поліції через домашнє насильство звернулися 87 дітей.