Уряд запровадить обов’язкову вакцинацію викладачів та посадовців

Дата: 22 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я затвердить чіткий перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти коронавірусної інфекції.

Про це повідомили під час засідання уряду.

Фото: nus.org.ua

До переліку внесуть працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій. 

“Перші пріоритетні групи, ті, хто вакцинувалися на перших етапах кампанії, вже досягнули показників понад 80% охоплення – це медики, військові ЗСУ, структури МВС. Групи з третього етапу – освітяни та держслужбовці – ще не досягли такого результату охоплення. Ми вважаємо за доцільне ухвалити жорстке рішення для убезпечення освітнього процесу та функціонування органів державної влади, особливо в частині надання адміністративних послуг, де відбувається тісний контакт зі споживачами”,наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Очільник МОН нагадав, що вимога обов’язкового щеплення вже міститься в чинному законодавстві. Так, стаття 12 закону про захист від інфекційних хвороб передбачає, що представники окремих професій, діяльність яких може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковій вакцинації.

Проводити її мають після медичного огляду в разі відсутності в особи відповідних медичних протипоказань. У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, цих працівників можуть відсторонити від виконання зазначених видів робіт.

Водночас у цій же статті закону міститься норма про те, що “повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об’єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення”. 

Фото: КМДА

За словами Ляшка, обов’язковість вакцинації підтверджує й рішення ЄСПЛ від квітня 2021-го, в якому судді не знайшли порушень права на повагу до сімейного та приватного життя в справі низки батьків з Чехії, чиїх дітей відмовлялися приймати до навчальних закладів через відсутність щеплень. Справа не стосувалася щеплення проти коронавірусу.  

Нещодавно також ЄСПЛ відмовився втрутитись у процес примусової вакцинації медиків у Греції. Із 2 вересня в країні тих з них, хто не отримав хоча б одну дозу щеплення, почали відправляти в неоплачувану відпустку.

Попри плани затвердити перелік професій, для яких вакцинація проти ковіду є обов’язковою, на засіданні 22 вересня уряд дозволив зберегти очний режим навчання в дитсадках та 1–4-х класах шкіл навіть під час жовтого та червоного рівня обмежень. Раніше в Міносвіти заявляли, що в разі оголошення в областях цих обмежень в очній формі працюватимуть лише ті школи, де кількість вакцинованих учителів перевищує 80%.

Нагадаємо, що в Україні наразі вже понад 6,4 мільйона людей отримали одну дозу вакцини, а щеплених двома налічили 5,2 мільйона. Однак, як прогнозують фахівці, надалі в цьому процесі спостерігатимуть гальмування, адже понад половину дорослих громадян узагалі не планують вакцинуватися. Ці показники одні з найвищих у світі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: