Уряд схвалив законопроєкти, що мають виконати одразу дві з чотирьох ключових рекомендацій Єврокомісії

Дата: 15 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Уряд схвалив розроблені Міністерством юстиції законопроєкти, остаточне ухвалення яких, за словами посадовців, означатиме виконання одразу двох з чотирьох ключових рекомендацій Єврокомісії. 

Про це розповіли в Кабміні. 

Ілюстраційне зображення. Фото: travels.in.ua

Йдеться про законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” та “Про внесення змін до Закону України “Про Національне антикорупційне бюро України”. 

Перший документ серед іншого прибирає норму, згідно з якою під час повної перевірки декларації не перевіряли майно, набуте декларантами до призначення на держслужбу. Другий законопроєкт передбачає поетапне збільшення кількості співробітників НАБУ з 700 до 1000 осіб, а також збільшення кількості осіб начальницького складу з 500 до 750 осіб.

Через обмежені фінансові можливості, спричинені повномасштабною війною, збільшувати чисельність співробітників НАБУ пропонують поетапно: по сто посад три роки поспіль починаючи з 2024-го. 

Тепер обидва документи має розглянути парламент. 

“Прийняття цих двох законопроєктів означатиме виконання одразу двох з чотирьох ключових рекомендацій, які надала нам Єврокомісія у своєму звіті щодо розширення. Будемо прохати народних депутатів та профільний комітет розглянути ці ініціативи в пріоритетному порядку”, – каже міністр юстиції Денис Малюська

Нагадаємо, Єврокомісія вважає, що Україна виконала чотири із семи критеріїв кандидата на вступ до ЄС. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter