Уряд розширив можливості участі в програмі забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

Дата: 01 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів розширив перелік категорій, збільшив термін кредитування і подвоїв нормативну площу житла для ВПО, які планують брати іпотеку. Зміни реалізовуватимуть за допомогою коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW).

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Фото: Depositphotos

Право на пільговий іпотечний кредит отримали ВПО, які мають житло на території громад, що розташовані в районах проведення бойових дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні чи блокаді. Перелік таких громад час від часу оновлює Мінреінтеграції.

Тепер переможці відбору отримали можливість взяти кредит на житло, яке реконструйовано не більш ніж 35 років тому. Водночас переселенці мають право обрати житло в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж та, яку вони вказували в заяві про намір отримати кредит. 

Також уряд збільшив максимальний термін кредитування – до 30 років (раніше було 20 років). А ще подвоїв нормативну площу житла на самотнього громадянина. Тепер ця площа становить 52,5 кв. м (раніше був 21 кв. м).

Щоб зменшити фінансове навантаження на позичальника в разі зниження рівня його платоспроможності, є можливість здійснення реструктуризації заборгованості. Зокрема, за допомогою:

  • розстрочення сплати простроченої заборгованості за кредитом;
  • надання позичальнику пільгового періоду, протягом якого йому відтерміновуються платежі з погашення кредиту та сплати відсотків;
  • збільшення строків кредитування (але не більше ніж на 60 місяців).

Окрім того, знищення або пошкодження внаслідок повномасштабної війни житла, на яке надали кредит, відтепер є підставою для надання позичальнику кредитних канікул, протягом яких він може звільнятися від сплати основного платежу та відсотків.

Про факт пошкодження нерухомості позичальник повинен подати повідомлення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 380.

Тож, якщо підставою для встановлення кредитних канікул є знищення житла, такі кредитні канікули встановлюються до моменту отримання громадянином компенсації за знищений об’єкт.

Реалізовуватимуть зміни до Порядку пільгового іпотечного кредитування ВПО за допомогою коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW).

Раніше ZMINA писала, що майже всі опитані українці чекають компенсацій за війну від Росії, але в успіх у цьому процесі вірить лише третина. Водночас вірить у можливість отримати компенсації від Росії 31% опитаних, від країн Європи 78%, від міжнародних організацій 74%, від США 71% та від України 71%.

Нагадаємо, що майже 40% опитаних українців, житло яких пошкодили військові РФ під час повномасштабного вторгнення, вважають, що їхні будинки потрібно відновлювати якомога швидше, водночас 59% дотримуються іншої думки та чекають для цього закінчення війни.

Власники зруйнованого помешкання більше очікують на допомогу від держави, а власники частково пошкодженого житла планують упоратися власними ресурсами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter