Уряд для зручності збере у єдиний реєстр психологів, які працюють з військовими
Дані про цивільних фахівців психологічної допомоги, які працюють з військовослужбовцями, зберуть у спеціальному реєстрі.
Про це розповіли у Міноборони.

У реєстрі можна буде знайти інформацію про організацію загалом або конкретного фахівця, про його або її кваліфікацію, спроможності та послуги, які ті можуть надавати.
Перелік спростить керівникам психологічної підтримки та персоналу у ЗСУ пошук фахівців, а також полегшить роботу громадських організацій з військом, сподіваються у міністерстві.
Начальник Управління психологічного забезпечення Міноборони полковник Олег Мукан наголосив, що у відомстві розуміють, як від стану ментального здоров’я залежить мотивація військових, а отже, готовність виконувати накази командування. Через це, між іншим, обговорюють плани навчити заступників командирів рот психологічним методикам.
Цього року у низці ТЦК та СП, а також у навчальних центрах для новобранців експериментально почнуть працювати цивільні психологи, юристи та волонтери, які мають допомогти мобілізованим легше адаптуватися до нових умов.
Також в більш ніж трьох десятках військових частин працюють соціальні працівники, які допомагають долати нові виклики як самим бійцям, так і їхнім рідним. Через те що частина військових хоче отримувати психологічну допомогу не лише від фахівців, соціального супроводу вчать також капеланів.
Нагадаємо, що уряд проводить масштабну інформаційну кампанію про ментальне здоровʼя серед чоловіків, бо часто ті нехтують допомогою через сексизм та дорослішання у світі, де виховують, забороняючи вияви вразливості.
Більшість українців, як свідчать опитування, вважають, що треба більше говорити про ментальне здоров’я.