У низці ТЦК та навчальних центрах запрацюють цивільні психологи, щоб допомогти мобілізованим адаптуватись
У низці ТЦК та СП, а також у навчальних центрах для новобранців експериментально почнуть працювати цивільні психологи, юристи та волонтери, які мають допомогти мобілізованим легше адаптуватися до нових умов.
Про це розповіла уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова.

Експериментальний проєкт вирішили запустити після вивчення умов, у яких перебувають новобранці.
Решетилова каже, що разом з колегами зосередилася, зокрема, на проблемі самовільного залишення частини, бо більшість із зафіксованих випадків трапляється в перший тиждень та наприкінці навчання, перед розподілом до військових частин.
“Проблема самовільного залишення частини насправді комплексна й починається ще до того, як новобранці стають військовими”, – додала уповноважена.
Цивільні психологи, юристи та волонтери, за задумом, мають допомагати новобранцям освоїтися в нових умовах, а також будуть розʼяснювати їм їхні права.
Окрім цього, планують розробити кілька курсів, які читатимуть новоприбулим військовослужбовцям ще до початку БЗВП. Вони стосуватимуться військового права, міжнародного гуманітарного права, історії України та фінансової грамотності.
Після того як заходи протестують у визначених ТЦК й навчальних центрах, їх мають масштабувати.
За понад три роки повномасштабної війни призвані до війська чоловіки не раз звертали увагу на проблеми під час проходження вишколу. До прикладу, колишній бранець Кремля Станіслав Асєєв, який провів 28 місяців у російській катівні “Ізоляція”, після проходження БЗВП порівняв умови в навчальному центрі з виправною колонією.
Нагадаємо, що нині в більш ніж трьох десятках військових частин працюють соціальні працівники, які допомагають долати нові виклики як самим бійцям, так і їхнім рідним.
Через те що частина військових хоче отримувати, наприклад, психологічну допомогу не лише від фахівців, соціального супроводу вчать також капеланів.