Умерова звільнили з психіатричної клініки

Дата: 07 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова сьогодні звільнили з психіатричної клініки в Сімферополі, де його окупаційна влада силоміць утримувала з 18 серпня.

Про це повідомили із Сімферополя рідні Ільмі Умерова та адвокати Марк Фейгін і Микола Полозов.

“Забрали тата після примусової незаконної “експертизи”. Навіть 21 день ув’язнення в психлікарні не здатні зломити дух такої людини як Ільмі Умеров. Відразу після виходу – поїхали до будівлі суду, де зараз проходить чергове засідання у справі Ахтема Чийгоза”, – пише дочка Умерова Айше у Facebook.

За її словами, сьогодні відбулося засідання медичної комісії за результатами експертизи. Результат: Ільмі Умеров психічно абсолютно здоровий.

Айше Умерова нагадує, що 13 вересня має відбутися засідання з розгляду апеляції про примусове проведення психіатричної експертизи,  яка була подана ще 15 серпня і так і не була розглянута.

“Сьогоднішній результат – це маленька перемога, але попереду ще велика війна. І не тільки нашої родини, але і всього нашого народу. Адже у катівнях російських в’язниць залишається ще багато наших співвітчизників. І ми зобов’язані продовжувати боротися за них. Ми – це весь наш народ, вся Україна, весь світ”, – пише Умерова.

Як повідомив Марк Фейгін, “те, що Ільмі Умерова відпустили – тільки частина того важливого завдання, яке ставив захист. Тепер ми маємо домогтися зняття з Ільмі звинувачення за ст. 280.1 УК РФ”.

Як відомо, проти Ільмі Умерова російські правоохоронні органи в Криму порушили кримінальну справу за статтею “сепаратизм”. 11 серпня Ільмі Умерову в залі суду стало зле. Лікарі госпіталізували його з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Родичі та адвокати Умерова заявили, що створені в психіатричній лікарні умови – відсутність регулярного харчування, незадовільний санітарний стан, відсутність кваліфікованої медичної допомоги – становили пряму загрозу життю Ільмі Умерова, були тортурами і нелюдським ставленням.

Українська влада, правозахисники та міжнародні організації закликали припинити каральну психіатрію і звільнити Умерова з клініки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter