“Укренерго”: Атаки на енергетичну систему допомагають планувати російські енергетики

Дата: 09 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Атаки російських військових на енергетичну інфраструктуру України допомагають планувати російські енергетики. 

Про це повідомили в “Укренерго”. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Global Images Ukraine / Getty Images News

У відомстві процитували слова голови правління Володимира Кудрицького, який заявив виданню Financial Times про таку “допомогу”.

Посадовець зазначив, що російські інженери знали українську енергомережу “як свою долоню”, оскільки до початку повномасштабного вторгнення вона була об’єднана з енергосистемами Росії та Білорусі.

Попри все українські енергетики кажуть, що почали краще розуміти ворожу стратегію, а тому вживають заходів, щоб мінімізувати наслідки атак.

В Україні не лишилося жодної теплової або гідроелектростанції, яку б не обстріляла Росія. За даними “Укренерго”, станом на 11-ту годину 9 січня споживання електроенергії зросло через зниження температури та збільшення споживання промисловістю та бізнесом з початком робочого тижня.

Через це до всіх областей України довели ліміти споживання, які діють з 4-ї до 24-ї години. Якщо їх перевищувати, то відбуватимуться аварійні вимкнення. 

“Будь ласка, розумно споживайте електроенергію, користуйтеся енергоємними приладами почергово”, – звертаються до українців енергетики. 

Нагадаємо, що на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС перебувають російські посадовці з “Росатому”. Україна домагається внесення компанії до санкційних пакетів, але проти цього виступає, наприклад, Угорщина. “Росатом” є головним постачальником пального та обладнання для АЕС у світі.

Чимало цивільних громадян Росії допомагають владі своєї країни окуповувати українські території. До прикладу, російських учителів, які мають навчати дітей за російськими програмами, привозили на Харківщину та до Запорізької області. 

Силовиків з російської республіки Дагестан та Краснодарського краю завезли на Херсонщину. Там вони мають допомогти росіянам примусово мобілізувати на війну проти України побільше чоловіків. Інша група російських посадовців із Західного Сибіру опинилася на Луганщині.

Також з Росії привозили чимало будівельників, наприклад до майже повністю зруйнованого росіянами Маріуполя. Один з таких навіть вів щоденник, поки перебував у місті. Його можна прочитати за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter