Українські журналісти поскаржилися послам G7 на тиск і дискредитацію

Дата: 30 Січня 2024
A+ A- Підписатися

29 січня, у понеділок, через стурбованість щодо зменшення свободи преси в Україні посли країн Великої сімки (G7) зустрілися з відомими українськими медійниками.

Про це повідомляють Група підтримки послів G7 в Україні та The Kyiv Independent.

Фото зі сторінки G7 у соцмережі Х

До зустрічі долучилися керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус, виконавчий директор “Української правди” Андрій Боборикін, головний редактор “Європейської правди” Сергій Сидоренко, головний редактор NV Віталій Сич, шеф-редакторка “Детектора медіа” Наталія Лигачова, головна редакторка The Kyiv Independent Ольга Руденко, голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький, генеральний директор інформагентства Інтерфакс-Україна Олександр Мартиненко, заступниця гендиректора інформагентства Укрінформ Марина Сингаївська, журналіст, політичний оглядач Віталій Портников, директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, співзасновник та редактор “Наших грошей” Юрій Ніколов.

Українська медіаспільнота поскаржилася на систематичний тиск після серії кампаній дискредитації незалежних журналістів, які часто підтримувались анонімними провладними телеграм-каналами. 

Українські та міжнародні медіа закликали встановити винних і притягнути їх до відповідальності.

Після зустрічі G7 резюмувала: “Свобода ЗМІ є фундаментальною запорукою успішної демократії”.

Нагадаємо, що 16 січня в мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, пройдуть тести на вживання наркотиків. 

Напередодні публікації прослуховувань журналісти проєкту випустили розслідування про тих, хто готує медіазвіти для посадовців, зокрема Офісу президента. Виявилося, що в таких звітах майже ігнорують, наприклад, гучні скандали, пов’язані з корупцією, а критику влади приписують виключно представникам опозиційних партій. 

Згодом Бігус оприлюднив ще одне відео, де стверджував, що за командою проєкту стежили близько року.

Ще раніше про тиск із боку невідомих заявив журналіст-розслідувач, головред видання “Наші гроші” Юрій Ніколов.

Увечері 14 січня до квартири Ніколова прийшли невідомі, які намагалися ввірватися до помешкання, налякали його матір та сусідів. Також вони залишили повідомлення на дверях, де назвали журналіста “зрадником”.

Через 15 хвилин після нападу телеграм-канал “Карточний офіс” оприлюднив інформацію, де стверджувалося, що невідомі, які влаштували провокацію, нібито військові, які приїхали з нуля на ротацію, щоб “передати повістку журналісту”.

Також провокативні пости про Ніколова опублікували ще два телеграм-канали – “Вертикаль” і “Джокер”. У повідомленні останнього напад на квартиру журналіста пов’язали з його критичними висловлюваннями про президента.

За фактом погроз і провокацій “Репортери без кордонів” закликали Міністерство внутрішніх справ України провести прозоре розслідування цих подій і знайти злочинців.

А 17 січня журналістська спільнота “Медіарух” заявила про системний тиск на незалежних журналістів та розслідувачів і закликала президента України Володимира Зеленського, правоохоронні органи та громадянське суспільство відреагувати на це.

Читайте також: Атаки на Bihus.Info та інших журналістів: чому згадують Януковича і як не зганьбитися владі сьогодні

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter