Українські ветерани переважно довіряють е-послугам та не поділяють побоювань щодо персональних даних
Опитані соціологами в Україні ветерани переважно мають довіру до електронних послуг і обґрунтовують її тим, що держава вже володіє великим обсягом інформації про кожного громадянина країни, тож немає сенсу побоюватися розширення переліку е-послуг.
Про це свідчать дані дослідження “Думки й погляди населення України щодо державних електронних послуг”, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Програми розвитку ООН та Мінцифри.
Серед ветеранів, які брали участь у дослідженні, не було жодного, хто б не користувався застосунком “Дія”. Опитані аргументували це тим, що в застосунку є найбільше необхідних для них функцій: від документів (паспорт, ідентифікаційний код) до можливості отримання необхідних довідок (витяг про несудимість, довідки ОК-5 / ОК-7, ковід-сертифікати) і перевірки наявності штрафів.
Загалом ветерани вважають, що зростання кількості е-послуг є необхідною і важливою зміною, бо:
- економлять час і зусилля;
- зменшують вплив людського чинника в процесі надання послуги;
- дають змогу уникнути дискомфорту, пов’язаного з чергами та з увімкненням повітряної тривоги.
Щодо послуг, якими користувалися протягом останніх двох років, учасники дослідження серед ветеранів найчастіше називали:
- (3/5) реєстрацію автотранспорту;
- отримання електронного лікарняного листка;
- ведення ФОП;
- послуги для ВПО;
- оформлення субсидії (один серед усіх опитаних);
- отримання довідки про несудимість (один з усіх опитаних).
Більшістю отриманих послуг ветерани були задоволені, однак для послуги реєстрації й ведення ФОП окреслили деякі покращення.
Нагадаємо, що за минулий рік на майже 20% побільшало ветеранів, які відчувають зневагу суспільства.
Пересічні українці вважають основною проблемою ветеранів у майбутньому психоемоційну нестабільність, проблеми з фізичним здоров’ям або ж проблеми з простором, адаптованим для людей з інвалідністю. Водночас самі ветерани вважають інакше.
Також більшість опитаних роботодавців уже бояться, що на них вплине психоемоційний стан працівників-ветеранів, тож це заважає останнім у працевлаштуванні.