Українські активістки отримали відзнаки Світового руху за демократію
Під час 12-ї Глобальної асамблеї Світового руху за демократію (World Movement for Democracy) у Йоганнесбурзі (ПАР) українські видання “Рубрика”, Український ПЕН та Lviv Media Forum отримали відзнаку “Відвага заради демократії” (Democracy Courage Tribute).
Про це інформує “Детектор медіа”.
Нагороду Democracy Courage Tribute “Відвага заради демократії” вручають кожні два роки. У 2024 році Глобальну асамблею, яка відбулась вдванадцяте, відвідало близько 600 учасників зі 100 країн світу.
“Українці об’єдналися, щоб протистояти російській агресії, відкинути автократію та відстоювати демократичні принципи та цінності задля визначення свого власного шляху”, – наголосили організатори цьогорічного форуму Світового руху за демократію.
Організатори асамблеї відзначили “відважну діяльність українського громадянського суспільства в часи війни, зокрема, документування злочинів війни Росії проти України, просування демократичних реформ, надання гуманітарної допомоги, сприяння поінформованості та залученості українців”.
Нагороду отримували Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН, Ольга Мирович, голова Львівського медіафоруму, та Анастасія Руденко, головна редакторка медіа “Рубрика”.
“Більшість проєктів та кампаній ПЕН з 2022 року пов’язано зі спадщиною наших колег та друзів, яких вбила Росія… Я хочу присвятити цю нагороду українським журналістам, письменникам, митцям, які мали б творити нову українську культуру, розвивати незалежні медіа та розбудовувати нашу демократичну країну після довгої історії репресій. Однак їхні життя забрала Росія – та сама країна, котра століттями намагається стерти нашу культуру та ідентичність”, – сказала виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен у своїй промові.
Анастасія Руденко, головна редакторка “Рубрики” зауважила, що це війна визначає не лише майбутнє України, а й усього демократичного світу.
“Ця нагорода – данина стійкості та силі українського суспільства. Наша стійкість народжується з надії. Але це не пасивна надія, що чекає, поки щось трапиться. Ні, це надія як дія, надія, що змушує нас стояти проти агресора і захищати наші цінності. Це про наш народ, але також про глобальне людство. Це про кожну людину на землі, яка сподівається на краще майбутнє”, – наголосила медійниця.
Ольга Мирович також зазначила, що вони приймають цю відзнаку від імені громадянського суспільства України, зокрема тих, хто захищає права, волонтерить, бореться, і тих, кого ми втратили.
Уперше відзнаку “Відвага заради демократії” (Democracy Courage Tribute) вручили у 2000 році на 2-й Глобальній асамблеї. У 2006 році нагороду отримав Мустафа Джемілєв від імені кримських татар та Меджлісу кримськотатарського народу.
Раніше ZMINA повідомляла, у 2022 році у Відні під час 31-ї церемонії вручення премії “Відкрите суспільство” від Центрально-Європейського університету, нагороду Open Society Foundations отримали представники Коаліції “Україна. П’ята ранку”.