Українці за кордоном також можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через портал або застосунок “Дія” – Офіс Омбудсмана
Українці за кордоном можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через портал або застосунок “Дія”. Реєстр створений для фіксації доказів та інформації про збитки, втрати чи шкоду, завдані внаслідок агресії Російської Федерації проти України з 24 лютого 2022 року.

В Офісі Омбудсмана нагадали, що подати заяву можуть повнолітні громадяни України, зокрема ті, хто перебуває за кордоном, за умови наявності:
- реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП);
- електронного підпису.
Як подати заяву?
Читайте також: Системі обліку жертв війни потрібен аудит, вдосконалення процедур обліку та недопущення “конкуренції потерпілих” – правозахисниця ZMINA
Напередодні Європейська комісія підготувала проєкт рекомендацій для Ради Європейського Союзу задля участі у створенні Міжнародної комісії з урегулювання претензій для України. Ця комісія стане частиною механізму компенсації українцям збитків, які росіяни спричинили своєю неспровокованою війною проти українського народу.
ZMINA також повідомила про появу порадника з поясненнями, як подати заяву до міжнародного Реєстру збитків потерпілим від російської агресії
Напередодні ZMINA повідомила, що Міжнародний реєстр збитків посилює співпрацю з громадськими організаціями для ефективнішої допомоги постраждалим від російської агресії.
Нагадаємо, 21 січня 2025 року Коаліція правозахисних організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, оголосила 13 пріоритетних кроків для Верховної Ради та Кабміну у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України на 2025 рік.

Правозахисна спільнота в Україні закликала владу, зокрема, розбудувати систему підтримки зв’язків зі своїми громадянами в окупації, які країна-агресор систематично намагається розірвати. Серед інших рекомендацій у документі також міститься пункт про запровадження програм підтримки для дітей та молоді задля сприяння їхній адаптації та інтеграції після виїзду з окупації, зокрема для проходження навчання.
Крім того, напередодні коаліція оприлюднила до 13-ї сесії Верховної Ради чергову дорожню карту законопроєктів щодо постраждалого населення з метою консолідації зусиль, формування послідовної законодавчої політики та забезпечення ефективної допомоги.
За підсумками аналізу законопроєктів, представлених у дорожній карті, правозахисники вважають важливим звернути увагу народних депутатів України на окремі питання, які виникають у процесі підготовки та розгляду законодавчих ініціатив із цієї тематики.