Українці, які мешкають у нідерландських центрах проживання біженців, скаржаться на перенаселеність та відсутність приватності

Дата: 23 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

У нідерландських центрах проживання українських біженців зростає напруга через перенаселеність і відсутність приватності. Люди скаржаться на перенаселеність, відсутність приватності та конфлікти між мешканцями.

Про це пише місцеве видання AD.

Центр для біженців у Нідерландах. Джерело: AD

“По всій країні зростає напруга в центрах проживання для українців. Згідно з опитуванням, проведеним серед 25 найбільших муніципалітетів країни, центри переповнені, що призводить до суперечок між сусідами, тривоги та напруги”, – йдеться у повідомленні.

За даними журналістів, центри для українців, які опинилися в Нідерландах через повномасштабне вторгнення РФ в Україну, переважно розташовані в колишніх офісних будівлях, готелях і будинках для літніх.

Ми помічаємо, що напруга зростає в кожному центрі приймання”, – зазначає речник муніципалітету Гааги.

Українці скаржаться на перенаселеність, відсутність приватності та конфлікти між мешканцями.

Напруженість посилюється через невизначеність і відсутність довгострокових перспектив. Війна, що триває, продовжує викликати стрес, а це призводить до серйозних ментальних проблем, включаючи симптоми психозу та навіть суїцидальні думки.

Крім того, ситуацію ускладнює зменшення фінансування на проживання українців. Якщо у 2022 році муніципалітети отримували 100 євро на одного біженця на день, то з 2025 року ця сума має бути скорочена до 45 євро.

Разом з тим тимчасовий захист для українців, які рятуються від війни, у Нідерландах продовжать до 4 березня 2026 року.

Муніципалітети закликають уряд країни до довгострокового планування та забезпечення стабільного фінансування.

Нагадаємо, 19 серпня 2024 року центр приймання біженців у нідерландському місті Утрехт закрили на невизначений термін через перевантаження.

Раніше ZMINA повідомляла, що міністерство юстиції Нідерландів ще в грудні 2023 року просило українських біженців, які перебували на території країни, за можливості переселятися з притулків до орендованого житла. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter