Україна підозрює в катуваннях в “Ізоляції” щонайменше п’ятьох осіб

Дата: 28 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Щонайменше п’ятеро осіб проходять підозрюваними в справі про злочини в так званій секретній в’язниці “Ізоляція” в Донецьку, де проросійські бойовики катують полонених. 

Про це повідомляє “Радіо Свобода”. 

За словами начальника управління Департаменту щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, ОГПУ Андрія Лещенка, правоохоронці загалом знають про близько 50 людей, які скоювали злочини в “Ізоляції”.

“Найближчим часом, сподіваємося, будуть певні процесуальні рішення в цій кримінальній справі. Але це вже вирішувати безпосередньо процесуальному керівнику в конкретному кримінальному провадженні, чи достатньо доказів на цей час для того, щоб пред’явити звинувачення тій чи іншій людині”, – розповів він.

Лещенко додав, що Україна сподівається притягнути до відповідальності злочинців не тільки в національних судах, але й у міжнародних. Він розповів про поняття “форма командної відповідальності”.

“Що це означає. Якщо є людина, яка знає або дізналася потім, що стосовно полоненого або цивільного відбувалися якісь військові дії, але вона не припинила це чи не притягнула до відповідальності людей, які коїли ці злочини, то ця людина вважається співвиконавцем цього злочину. Це надає можливість Міжнародному кримінальному суду притягати до відповідальності людей, які фактично не коїли катувань, зґвалтувань чи вбивств, але знали про те, що такі події відбуваються на території, яка знаходиться під їхнім контролем чи їхньою відповідальністю”, – заявив Лещенко.

Кімната для катувань в “Ізоляції”. Фото: телеграм-канал “Донецкий тракторист”

Нагадаємо, що напередодні невідомі почали публікувати фотографії секретної в’язниці донецьких бойовиків “Ізоляція” в анонімному телеграм-каналі. Автентичність знімків уже підтвердив журналіст Асєєв. За його словами, на фото видно загальну територію “Ізоляції”, майданчик для прогулянок, куди бойовики виводили полонених на п’ять-сім хвилин щодня, а також стіл для катувань у підвалі. 

Відомо, що у вересні минулого року фонд “Ізоляція” звернувся від імені українців, які постраждали внаслідок російської агресії, до президента Володимира Зеленського, щоб той посприяв розслідуванню справи проти Романа Лягіна – організатора нелегальних виборів так званої “ДНР” у 2014 році й одного з ініціаторів захоплення території фонду “Ізоляція”.

Чоловіка затримали ще в червні 2019-го, однак за рік у справі, як стверджують у фонді, по суті не відбулося жодного судового засідання, розгляд матеріалів справи переносили шість разів, а судді Шевченківського суду міста Києва раптово взяли самовідвід.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: