Глава МЗС Литви Кястутіс Будріс: Членство України в ЄС до 2030 року – це досяжна мета

Дата: 02 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Україна може стати членом Євросоюзу 1 січня 2030 року. Це досяжна мета, проте доведеться провести великий обсяг роботи щодо реформ у різних галузях.

Про це міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс сказав під час конференції “Вступ України до ЄС: вибір зроблено, питання часу”, яка відбулася 1 квітня в Києві, повідомляє кореспондент ZMINA.

Фото: Ukraine2EU

В Україні стартувала програма Ukraine2EU – спільна ініціатива ЄС, Данії, Литви та Швеції з підтримки євроінтеграції України. Офіційний запуск програми відбувся під час конференції “Вступ України до ЄС: вибір зроблено, питання часу”. Трирічний проєкт спрямований на надання стратегічної та експертної підтримки українським державним органам, які відповідають за впровадження реформ на шляху євроінтеграції України. Загальний внесок становитиме до 16,7 млн євро. Програму реалізує Центральне агентство з управління проєктами Литви (CPVA).

За словами міністра закордонних справ Литви Кястутіса Будріса, Україна зможе вступити до Євросоюзу до 2030 року:

“Ми віримо, що це цілком досяжно. І дуже конкретна дата, яку згадував мій президент, – це не просто якась ідея. Ми віримо, що ми можемо зробити так, що 1 січня 2030 року Україна стане членом ЄС”.

Водночас очільник МЗС Литви зауважив, що Україні належить виконати великий обсяг роботи для вступу до ЄС:

“Нам доведеться разом з вами переглянути багато галузей, багато нормативно-правових актів і підготуватися до їхнього реформування. Якість має відповідати найвищому стандарту, якого ви можете досягти. А для цього вам потрібна підтримка та допомога найкращих експертів, до яких ми можемо звернутися”.

Також литовський урядовець попередив, що доведеться діяти в умовах, коли з боку зовнішніх сил буде багато маніпуляцій.

Кястутіс Будріс розповів, що в разі вступу до ЄС Україна серед іншого матиме економічний прогрес. Адже, наприклад, зараз ВВП Литви на душу населення становить 90% із середнього показника в ЄС.

“За 21 рік економіка Литви зросла в 4,6 раза. Пенсіонери отримують пенсії в п’ять разів вищі, ніж 20 років тому. У 2004 році, коли ми стали членом ЄС, я не міг уявити, що ми будемо майже на такому самому рівні, як інші країни Європи. Це точний приклад і доказ того, що ви можете це зробити”, – зазначив Кястутіс Будріс.

Також, за його словами, із вступом до ЄС Литва стала кращою країною: продовжує розвиватися система верховенства права, зросла довіра до урядових інституцій, а корупція більше не сприймається як нормальна практика.

Раніше ZMINA писала, що в Україні розпочала свою роботу Програма Ukraine2EU – це спільна ініціатива ЄС, Данії, Литви та Швеції, спрямована на підтримку євроінтеграційних процесів. Програма надасть підтримку за чотирма напрямами: зміцнення спроможності ключових інституцій, розширення юридичної експертизи, підвищення інституційної спроможності та обізнаності громадян щодо процесу євроінтеграції. 

Також ZMINA повідомляла, що Україна отримає від Євросоюзу та кількох країн ЄС 62 млн євро на посилення місцевого самоврядування, розвиток та підготовку громад до євроінтеграції. Програма буде сфокусована на трьох пріоритетах. Зокрема, підсилення місцевого самоврядування та підготовка громад до вступу до ЄС, надання юридичної та політичної експертизи, зміцнення фінансових можливостей громад. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter