Рада Європи віднесла порушення санкцій до списку злочинів ЄС

Дата: 29 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Рада ЄС 28 листопада одноголосно ухвалила рішення про додавання порушення санкцій до списку злочинів ЄС, включених до Договору про функціонування Євросоюзу.

Про це інформує Крим.Реалії.

Міністр юстиції Чехії, країни, яка наразі головує в ЄС, Павел Блажек зауважив, що блок ухвалив “безпрецедентну кількість” санкцій щодо Росії через її агресію проти України.

“Аби мати успіх, запровадження (санкцій. – Ред.) потребує спільних зусиль, і сьогоднішнє рішення є ключовим інструментом, аби запобігти будь-яким спробам обійти ці заходи”, – цитує міністра Крим.Реалії.

За даними Ради ЄС, зараз країни-члени мають різні визначення того, що є порушенням санкційних обмежень і яку відповідальність воно за собою тягне. Це створює ризик обходу санкцій і доступу підсанкційних осіб до їхніх активів, які підпадають під обмеження.

Криміналізація порушення санкцій є “першим із двох кроків”, спрямованих на забезпечення однакового запровадження обмежень по всьому ЄС, додають у Раді.

Водночас заступник генпрокурора (2019–2021), правозахисник, кандидат юридичних наук Гюндуз Мамедов вважає, що оскільки Європейський Союз уніфікує своє законодавство про санкції проти Росії, Україна також повинна проаналізувати якість національного законодавства про санкції, щоб узгодити його з європейським.

Гюндуз Мамедов

За його словами, в основі змін мають бути галузеві санкції, відповідальність за ухилення та порушення режиму санкцій тощо.

“Політика санкцій має бути єдиною. Тому я вітаю рішення Ради ЄС включити ухилення від санкцій як злочин відповідно до Договору про функціонування Євросоюзу”, – написав Мамедов на своїй твіттер-сторінці.

Він вважає за доцільне розширити повноваження Незалежної прокуратури Європейського Союзу на цей злочин з метою систематизації розслідувань.

Нагадаємо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Неспровокована війна Путіна спровокувала численні глобальні кризи: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу у різних країнах.

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом і планує повне знищення України.

З 24 лютого 2022 року до 20 листопада 2022 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 16 295 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 6 595 загиблих і 10 189 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки російського вторгнення в м. Тростянець Сумської області, липень 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.
 
Після обстрілів, зокрема Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористом та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter