Україна має ратифікувати Римський статут, щоб її законодавство відповідало міжнародним стандартам, – прокурор Хан

Дата: 21 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Україні потрібно якнайшвидше ратифікувати Римський статут, який лежить в основі роботи Міжнародного кримінального суду.

Про це заявив прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан під час зустрічі міністрів юстиції понад 40 країн у межах міжнародної конференції з питань воєнних злочинів.

Карім Хан. Фото з відкритих джерел

Він зазначив, що в березні минулого року Євроюст підтримав створення Спільної слідчої групи з метою координації національних розслідувань міжнародних злочинів, скоєних в Україні.

Ще однією важливою подією є створення майбутнього “Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії проти України” (ICPA), який інтегрують у поточну Спільну слідчу групу.

Хан наголосив на необхідності для міжнародної спільноти посилити юрисдикційний режим Міжнародного кримінального суду щодо найсерйозніших міжнародних злочинів, зокрема щодо злочину агресії. Але для цього необхідно внести зміни до Римського статуту, щоб він міг здійснювати юрисдикцію щодо злочину агресії.

“З цієї причини на засіданні Ради з питань юстиції та внутрішніх справ 10 березня я запросив держави-члени продовжувати обдумувати цю важливу та своєчасну ініціативу”, наголосив прокурор Міжнародного кримінального суду.

Також він укотре закликав Україну ратифікувати Римський статут. За його словами, це рішення погодить національне законодавство України з міжнародними стандартами й положеннями та зміцнить міжнародний правопорядок для нинішніх і майбутніх поколінь українців.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі повідомив, що видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Ордер видали за підозрою в незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Росії. Такий самий ордер видали на ім’я російської уповноваженої з прав дитини при Путіні Марії Львової-Бєлової, яка незаконно всиновила викрадену з України дитину та не приховує цього, дякуючи Путіну.

За офіційними даними української влади, з початку повномасштабної війни Росії проти України Москва перемістила на контрольовану їй територію понад 16 221 дитину.

У своїй заяві головний прокурор МКС Карім Хан повідомив, що щонайменше сотню дітей росіяни вивезли з дитячих будинків та інтернатів на тимчасово окупованих територіях України (ТОТ). Багато з цих дітей, за даними слідства, були передані на усиновлення в Росію. 

У заяві МКС йдеться, що ордер на арешт мав би бути секретним, щоб захистити жертв та свідків. Утім, про нього публічно заявили для того, щоб запобігати подальшим викраденням та депортації дітей до Російської Федерації.

МКС не має спроможності самостійно арештовувати підозрюваних у міжнародних злочинах. Це зобов’язані робити правоохоронці 123 країн, які ратифікували Римський статут МКС, та передати обвинувачену людину до Гааги, де розміщений цей суд. Україна, Росія, США, Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан не ратифікували цей документ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter