Україна і Данія домовилися співпрацювати у сфері біогазів
Український та данський уряди уклали домовленість про партнерство у сфері відновлюваних джерел енергії з особливим акцентом на біогазі.
Про це розповіли в уряді.
Ще торік український уряд подарував “друге життя” деяким відходам виробництв, що дозволило використовувати їх для виробництва кормів, добрив та навіть під час будівництва доріг.
Однією з перспективних сфер використання відходів є створення біогазу / біометану.
“Як показав досвід під час війни, коли були перебої з електроенергією, деякі громади убезпечили себе від відключень завдяки біогазовим станціям, що розташовані на їх територіях. Тож на сьогодні важливо забезпечити певну децентралізацію в енергетичній сфері за зразком адміністративної реформи”, – розповідав торік заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.
Україна та Данія вже 10 років співпрацюють у сфері енергетики, а почався цей процес із вітрової енергетики та інших відновлюваних джерел.
“Тепер додався ще один компонент – біогаз. Є багато данських компаній, які готові долучитися до співпраці з Україною в цьому напрямку”, – каже міністр клімату, енергетики й комунальних послуг Данії Ларс Огор.
Нагадаємо, в Житомирі в експериментальному режимі запрацював сміттєпереробний завод, що утворює зі сміття біопаливо, яке потім закуповують цементні заводи.
Кілька років тому парламент ухвалив профільний закон щодо сміття. До цього Україна була єдиною країною в Європі, де держава не мала контролю над відходами, а понад 90% їх ховали в землю.