У Житомирі експериментально почали переробляти сміття у біопаливо

Дата: 22 Березня 2024
A+ A- Підписатися

У Житомирі, починаючи із 2024 року, в експериментальному режимі запрацював сміттєпереробний завод, що утворює зі сміття біопаливо.

Про це розповідає “Суспільне”. 

Фото: Олена Кучмій/”Суспільне Житомир”

Завод побудували та оснастили за гроші приватного інвестора. Загалом вклали 12 мільйонів євро.

Нині на сортувальній лінії відокремлюють тверді побутові відходи від органічних, після чого ті прямують на очищення і перероблення. Переробити у біопаливо можна 10 видів якісної вторинної сировини, а саме ПЕТ-пляшки трьох видів, бите скло, поліетиленові плівки високого тиску, стрейч-плівки, алюмінієві бляшанки, міксований пластик і чистий поліпропілен.

Завод щогодини пропускає до 15 тонн сміття, а отримане біопаливо вже закуповують Кам’янець-Подільський, Івано-Франківський та Здолбунівський цементні заводи.

До кінця року на підприємстві хочуть встановити лінії з перероблювання пластику та деревини.

Нагадаємо, що кілька років тому парламент ухвалив профільний закон щодо сміття. До цього Україна була єдиною країною в Європі, де держава не мала контролю над відходами, а понад 90% їх ховали в землю. 

Україна входить до десятка країн з найвищими показниками смертності від хвороб, які провокує забруднене довкілля. Нещодавно уряд затвердив технічні вимоги для роботи сміттєспалювальних заводів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter