“Українську мову можна називати “солов’їною”: антидискримінаціну експертизу підручників доопрацюють

Дата: 15 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Експерти проаналізують і переглянуть методичні рекомендації для здійснення антидискримінаційної експертизи підручників.

Про це йдеться на сайті Міносвіти.

 

Відповідне доручення міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич дала профільному заступнику міністра та керівнику Інституту модернізації змісту освіти. Вона також прокоментувала приклад з методичних рекомендацій, у якому йшлося про використання епітету “солов’їна мова” щодо рідної мови та який спричинив дискусію в соціальних мережах.

“Це поняття “солов’їна мова” стосовно української мови треба використовувати, можна і треба. Це вже поетична традиція, що стала частиною нашої культури. І мені здається, що якщо ми говоримо про методичні рекомендації, які були щодо антидискримінаційної експертизи підручників, це якраз її слабкі місця, де приведені цілком недолугі приклади. І саме тому я як Міністр дала доручення повернути ці методичні рекомендації для аналізу і доопрацювання”, – пояснила вона.

Лілія Гриневич

Лілія Гриневич підкреслила, що Міністерство освіти і науки усіляко підтримує розвиток сім’ї та можливості батьків виховувати дітей.

“Антидискримінаційна експертиза жодним чином не підриває поняття сімейних цінностей, більш того, ми виступаємо за їх збереження. У нас справді було зауваження антидискримінаційної експертизи до одного з підручників, де в конкретному завданні, яке звучало так: “Виконайте це завдання з батьками”, була рекомендація в цьому конкретному завданні замінити слово “батьки” на “родичі”. Це не означає, як пишуть деякі дописувачі в інтернеті, про те, що треба всюди слово “батьки” замінити на слово “родичі”, – роз’яснила міністерка.

У МОН також додають, що відповідні методичні рекомендації для проведення антидискримінаційної експертизи були погоджені Інститутом педагогіки НАПН України.

Як повідомлялося раніше, Міністерство освіти і науки провело антидискримінаційну експертизу шкільних підручників. З них вирішили вилучити дискримінаційні слова на кшталт “негри”, “жиди”, “цигани”. Також фахівці порадили замінити слово “батьки” на слово “рідні” в одному з завдань, пояснивши, що наразі в Україні 3 мільйони дітей проживають у неповних сім’ях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: