Український політв’язень Клих підозрює у себе рак шкіри

Дата: 10 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Український політв’язень Станіслав Клих підозрює, що хворий на рак шкіри.

Про це у коментарі Громадському розповіла мати політв’язня Тамара Клих, яка розмовляла з сином телефоном 9 січня.

Станіслав Клих також поскаржився на сильний біль у серці та нирках. Попри такий стан здоров’я, Клиха повернули з лікарні Челябінська до в’язниці у Верхньоуральську.

“Він засмучений, що в лікарні Челябінська його протримали всього п’ять днів. Він писав заяву, щоб його обстежили, адже болить і серце, і нирки. Але в нього взяли аналіз сечі та крові, і на четвертий день вже відправили назад до в’язниці. Жодного діагнозу не поставили”, – сказала вона.

За її словами, Станіслав також скаржиться на проблеми з ногами – вони покрилися плямами, на п’ятці є тріщини. Клих підозрює, що в нього рак шкіри.

Тамара Клих розповіла, що листи політв’язень не отримує, хоча родина пише йому двічі на місяць.

Раніше російська Омбудсман Тетяна Москалькова повідомила, що ув’язнений у Росії українець Станіслав Клих перебуває під наглядом лікаря-психіатра й отримує лікування у філіалі психіатричної лікарні. Вона також зазначила, що ніяких інших додаткових обстежень “йому не проводитимуть, бо він не потребує їх” і перебуває в “задовільному стані”.

Нагадаємо, 17 грудня Станіслав Клих повідомив про проблеми зі здоров’ям і про те, що думає оголосити повне голодування.

Станіслава Клиха затримали в російському місті Орел під час його приватної подорожі до дівчини, з якою він раніше познайомився в Криму. Його звинуватили в злочинах, нібито скоєних у 90-х роках. Аби домогтися від українця зізнань та свідчень проти українських політичних діячів, до нього застосували жорстокі тортури.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Клиха та іншого українця Миколу Карпюка до 20 і 22 з половиною років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь у банді, вбивство і замах на російських військовослужбовців. Згідно з версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Правозахисний центр “Меморіал” у Росії визнав Клиха і Карпюка політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що вони стали жертвами “пародії на правосуддя”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter