Українські військкомати продовжують полювати на призовників: Генштаб обіцяє покарати винних

Дата: 13 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Генштаб засуджує практику “полювання на призовників” та обіцяє покарати винних у цьому посадовців.

Про це повідомив начальник Головного управління персоналу, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Артур Артеменко, передає УНІАН.

Інформація про так звані облави на призовників, які проводять працівники військкоматів разом з поліцією, та підтверджені факти доставлення чоловіків до пунктів збору дуже часто з’являється в медіа. Значними порушеннями прав призовників відзначився минулорічний військовий призов: тільки в столиці понад 20 чоловіків протягом квітня-травня потерпали від таких дій з боку правоохоронців та робітників військкоматів. Про такі практики також повідомляли зі Львова та Рівного.

Останній випадок, за інформацією журналістів, стався нещодавно: хлопця призовного віку забрали просто біля метро “Лісова”.

“Дзвонить мені брат о пів на восьму ранку і в жартівливій формі каже: “Подзвони мамі і скажи, хай мені носки в’яже теплі. Мене забрали біля метро “Лісова”, зараз я сиджу в автобусі, і, скоріше за все, повезуть у військкомат”,розповіла ТСН сестра хлопця.

На ситуацію з незаконним доставленням призовників неодноразово реагувала Омбудсман, яка пропонувала унормувати відповідні статті законодавства.

За словами Артеменка, у Генштабі знають про випадки та реагують відповідно до закону.

“Ситуація абсолютно планова, та ми не відчуваємо браку ресурсів. Діяти таким чином неможливо. У місто Рівне вже відбула комісія, і я однозначно впевнений у тому, що посадові особи, які цю ситуацію спровокували, будуть покарані. У Києві так само це питання було вивчене, і посадові особи, які мали стосунок до цього випадку, теж покарані”, – зауважив він.

Центр інформації про права людини підготував низку порад для чоловіків, які зіткнулися з такими діями правоохоронців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: