Українські поліцейські отримали посібник з прав людини від ЄС для кращої роботи під час мирних зібрань

Дата: 23 Березня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні презентували україномовну версію посібника “Права людини і забезпечення правопорядку під час публічних зібрань”, підготовленого Бюро демократичних інститутів з прав людини ОБСЄ.

Про це повідомляє видання “Українське право”.

Рекомендації, які містяться у посібнику, спрямовані на ефективну роботу правоохоронців під час мирних зібрань і сприяють реалізації права на мирні зібрання відповідно до міжнародних стандартів.

Під час панельної дискусії керівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Євген Нєцвєтаєв повідомив про системні проблеми в діяльності правоохоронних органів. Особливо, коли йдеться про мирні зібрання.

“Ми часто є свідками того, що до учасників мирних зібрань правоохоронці застосовують силу – б’ють по голові, шиї, у живіт. І це є грубим порушенням! А під час конфліктних ситуацій вони можуть “заспокоювати” не лише порушників громадського правопорядку, а й усіх тих, хто потрапляє під руку! Також ми фіксуємо непоодинокі випадки, коли медична допомога не надається”, – зазначив Євген Нєцвєтаєв.

Особливу увагу присутніх він звернув на відсутність ідентифікації працівників поліції. Через це неможливо притягнути винних до персональної дисциплінарної відповідальності.

У посібнику наголошується, що правоохоронці мають планувати свою роботу під час зібрання і налагоджувати взаємодію з громадськістю. Також наводяться приклади несилових прийомів, які можна використовувати для вирішення проблем, які виникають під час мирних зібрань.

Як повідомлялося раніше, 3 березня правоохоронці грубо порушили низку прав людини під час ліквідації наметового містечка під Верховною Радою. Керівництво поліції Києва відсторонило від участі у масових акціях правоохоронця, який під час розгону застосував газовий балончик проти журналістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: