“Українські новини” судитимуться з авторами “Миротворця”

Дата: 24 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Інформагентство “Українські новини” вимагатимуть відповідальності для керівників проекту “Миротворець” за оприлюднення персональних даних журналістів, акредитованих у Росії.

Про це йдеться у заяві самого агентства.

“У числі журналістів, чиї персональні дані були оприлюднені, 4 українських журналіста. Серед них – кореспондент “Українських новин” Христина Бутко, а також кореспондент інформагентства УНІАН Роман Цимбалюк, який прославився гострими запитаннями до Володимира Путіна на прес-конференціях російського президента”, – зазначає інформагентство.

Агентство заявляє, що сайт “Миротворец” порушив закон, опублікувавши персональні дані журналістів, а також обмовив їх і піддав їх життя небезпеці, назвавши “особами, що співпрацювали з країною-агресором”.

“Більшого ідіотизму я ще не бачив. Люди, які працювали в Москві у складній обстановці й під серйозним моральним тиском, які намагались окреслити українську позицію і протиставити її російській пропаганді – “співпрацювали з агресором”? Роман Цимбалюк, який у прямому ефірі в обличчя Путіну називав Росію агресором, теж, виявляється, з ним співпрацював? За наклеп “миротворців” доведеться відповісти”, – прокоментував ситуацію головний редактор Українських Новин Дмитро Кузьмін.

Він вважає, що такі дії “Миротворця” тільки підставляють Україну перед західними союзниками і грають на руку російській пропаганді.

“Найбільше зраділи діями сайту Антона Геращенка, без сумніву, в Москві. Це дозволить Росії ще раз вказати на неадекатность деяких представників нашої влади. Іноземні журналісти в Росію їздити не перестануть, а українські – можуть задуматися, чи варто намагатися відстоювати наші інтереси і просто чесно робити свою роботу в Москві, піддаючись нападкам і в себе вдома теж”, – додав Кузьмін.

Нагадаємо, сторінка “Миротворець” у вівторок опублікував оновлений список іноземних журналістів, які співпрацюють з Росією.

Проект “Миротворець” також опинявся в центрі скандалу 10 травня, коли опублікував у відкритому доступі списки працівників ЗМІ, які отримували акредитацію у “ДНР”. Там містилися персональні дані журналістів BBC, Reuters, AFP, The Independent, Ceska televize, CNN, Bloomberg, Aljazeera, AP, Liberation, ИТАР-ТАСС, RT та інших ЗМІ.

Після шквалу критики з боку журналістів та правозахисників, а також після відкриття проти волонтерів сайту кримінальної справи, керівники “Миротворця” заявили про закриття проекту. 

Згодом ресурс відновив свою роботу, оновивши список журналістів новими іменами. 

Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський вважає, що публікація даних іноземних журналістів, які працювали на окупованому Донбасі і отримали акредитацію невизнаної тамтешньої влади, зашкодить репутації України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: