Українські медійники та правозахисники обурені інтерв’ю “России 24” з Асєєвим

Дата: 21 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Українські журналісти, медійні й правозахисні організації висловлюють глибоке обурення щодо інтерв’ю російського телеканалу “Россия 24” з українським журналістом Станіславом Асєєвим.

Таку заяву за підписом 14 організацій оприлюднило видання “Детектор медіа”.

Підписанти звертаються до міжурядових та неурядових організацій і профільних інституцій, дипломатичних представництв у Росії та Україні, до урядів демократичних країн із закликом рішуче засудити випуск подібних медійних матеріалів і чітко зазначити, що це є несумісним зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві.

Окрім того, підписанти закликають Міжнародну федерацію журналістів, членом якої є Союз журналістів Росії, виступити проти використання засобів масової інформації як інструмента пропаганди й сприяння конфліктам і грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

“Ми, журналісти, українські медійні та правозахисні організації, висловлюємо глибоке обурення появою цього матеріалу, який порушує всі можливі етичні стандарти й професійні норми журналістики. Ми маємо підстави припускати, що задля випуску “зізнання” журналіста Станіслава Асєєва до нього було застосовано заходи фізичного або психологічного впливу”, – йдеться в заяві.

Організації наголошують, підготовка та випуск подібних медіасюжетів і з моральної, і з етичної, і з правової точок зору є несумісними зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві. Вони зазначають, що подібний матеріал не можна вважати журналістським, оскільки в матеріалі відсутні факти – нічого невідомо ані про умови утримання Асєєва, ані про його доступ до можливостей захисту, про стан його здоров’я, про наявність реальних доказів “порушення”, яке йому інкримінується.

Окрім того, на думку підписантів, “матеріал побудований винятково на особистій думці автора про заручника”. З огляду на формат і зміст відео – “мета цього матеріалу не інформування аудиторії, а донесення загалу повідомлення”, що вигідне Росії й підтримуваним нею бойовикам на Донбасі.

Напередодні Європейська федерація журналістів знову закликала підтримуваних Росією бойовиків угруповання “ДНР” звільнити журналіста Станіслава Асєєва.

Як повідомлялося,  17 серпня телеканал “Россия 24” показав програму, в якій полонений журналіст Станіслав Асєєв нібито підтверджує, що працював на українську розвідку. Бойовики вперше показали Асєєва з моменту затримання.

19 серпня Ірина Геращенко заявила, що українська сторона в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі вимагатиме негайно допустити до Станіслава Асєєва координатора ОБСЄ Тоні Фріша.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв (псевдонім – Васін) співпрацював з українською службою Радіо Свобода та ще декількома українськими виданнями. Журналіст зник 2 червня 2017 року. За півтора місяця стало відомо, що Асєєва затримали на окупованій території Донецької області. Бойовики звинувачували журналіста в шпигунстві.

На початку липня 2018 року Асєєв, за інформацією, яку отримав його колишній однокурсник, народний депутат Єгор Фірсов, оголосив голодування.

Правозахисники висловлювали занепокоєння з приводу місця його перебування і того, що під час ув’язнення він зазнавав погроз і, можливо, катування. Міжнародним правозахисникам було відмовлено у доступі до нього.

Звільнити Станіслава Асєєва вимагала також група Конгресу США з питань свободи преси.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: