Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає від поліції зупинити розпалювання ворожнечі

Дата: 23 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) рішуче засуджує руйнування поселення ромів, до якого праворадикальна громадська організація “Січ-С14” вдалась 19 квітня 2017 року.

Про це йдеться на сторінці правозахисної організації. 

“Руйнування поселення ромів є грубим порушенням прав людини. УГСПЛ вважає неприпустимим переслідування його мешканців, що мало місце 17 квітня і є розпалюванням міжетнічної нетерпимості”, – констатують правозахисники.

В УГСПЛ повідомляють, що 17 квітня праворадикали провели антиромський “рейд” на центральному залізничному вокзалі столиці. Вони перевіряли у представників цієї національної меншини квитки та  змушували їх прибирати.

19 квітня координатор “Січ-С14” Сергій Мазур заявив, що С14 разом з Муніципальною вартою та співробітниками Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації висунили ромам ультиматум. Вони вимагали залишити територію парку до 20 квітня. Більша частина мешканців табору не виконала цю вимогу. УГСПЛ просить райдержадміністрацію перевірити факт участі її працівників у заході 19 квітня та встановити правомірність їхніх дій.

21 квітня табір ромів зруйнували. Окрім цього, за повідомленням на сторінці праворадикальної громадської організації у соціальній мережі Facebook, вони планують й інші рейди “проти незаконних проявів” ромів на наступному тижні.

Українська Гельсінська спілка з прав людини звертається до керівництва Голосіївського РУ ГУМВС України з вимогою ретельно розслідувати дії представників праворадикальної громадської організації “С14” 17-21 квітня. Правозахисники просять надати належну оцінку їх відповідності українському законодавству та негайно вжити заходів щодо зменшення випадків розпалювання міжетнічної ворожнечі.

Нагадаємо, представниця ромського фонду “Чіріклі” Зола Кондур у коментарі Центру інформації про права людини вказала на свободу пересування у руйнуванні ромського поселення. Вона наполягає, що роми не порушують українського законодавства, якщо вони знаходяться у лісі або власник приватної території не заперечує проти їхнього перебування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: