Українцям не дозволять легально відкуповуватись від мобілізації

Дата: 18 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Міноборони виступило проти законопроекту, який передбачав можливість для громадян легально відкупитись від призову та мобілізації.

Про це на брифінгу заявив заступник начальника мобілізаційного відділу Генштабу Олександр Правдивець, передає “Українська правда”.

За його словами, у Міноборони надійшов відповідний законопроект кількох депутатів.

“Міноборони не погоджений законопроект щодо запровадження відкупу, виходячи з того, що Конституція передбачає, що захист Вітчизни є обов’язком кожного громадянина”, – сказав Олександр Правдивець.

За його словами, цей закон порушуватиме рівність громадян перед законом.

“Ми виходимо за межі соціальної правової держави, коли один може відкупитись, а інший ні. Тому Міністерство оборони України це питання не погодило”, – пояснив службовець.

Олександр Правдивець повідомив, що міністерство виконало план шостої хвилі мобілізації на 60%.

Недовиконання плану планується компенсувати за рахунок прийому громадян на військову службу за контрактом.

Міністерство оборони повідомляє про 26 800 українців, які ухиляються від мобілізації.

“На сьогоднішній день відкрито за такими випадками 5 811 адміністративних проваджень, за результатами яких громадян було притягнуто до адміністративної відповідальності, а також відкрито майже 1500 кримінальних проваджень за ухиляння від мобілізації”, – додав Олександр Правдивець.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким студенти, аспіранти та докторанти денної форми навчання звільняються від військової служби за мобілізацією в особливий період.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: